Wydarzenia Miesiąca – Marzec 2022

0
689

Pojawienie się na polskim rynku jednego z liderów globalnego sektora brokerskiego, pionierska oferta ochronna dla instalacji OZE, unikatowy system sprzedaży ubezpieczeń, ubezpieczeniowa inicjatywa edukacyjna, SPBUiR oraz nowy szef biura PIU w Brukseli – tak przedstawia się lista laureatów w marcowej odsłonie cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE MIESIĄCA

Wejście Arthur J. Gallagher do Polski – czyli pojawienie się na naszym rynku ostatniego z czterech największych globalnych brokerów ubezpieczeniowych, stanowiące potwierdzenie potencjału i perspektyw polskiego sektora brokerskiego.

PRODUKT MIESIĄCA

Pakiet usług pomocowych ERGO Hestii i Mondial Assistance dla klientów instalacji fotowoltaicznych Erato Energy ASI – za stworzenie assistance zapewniającego organizację i pokrycie kosztów udzielenia natychmiastowej pomocy w przypadku wystąpienia zdarzeń skutkujących zakłóceniem działania lub przerwy w działaniu wspomnianych urządzeń oraz dostrzeżenie potencjału, jaki niesie ze sobą boom na rynku OZE.

INNOWACJA MIESIĄCA

Narzędzie do sprzedaży ubezpieczeń w trakcie wideorozmowy wdrożone w CUK Ubezpieczenia przez firmę Ecom – za połączenie wszystkich etapów sprzedaży, łącznie z potwierdzeniem tożsamości i płatnością w intuicyjnym rozwiązaniu, niewymagającym instalacji dodatkowego oprogramowania przez klienta oraz spełniającym wymogi regulacyjne.

INICJATYWA MIESIĄCA

Ogólnopolska Szkolna Olimpiada Wiedzy Ubezpieczeniowej Unilink – w uznaniu za podjęcie działań edukacyjnych wśród najmłodszych i tym samym spełnienie podnoszonego od wielu lat postulatu branży ubezpieczeniowej.

INSTYTUCJA MIESIĄCA

Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych – w 30. rocznicę rozpoczęcia działalności w uznaniu sukcesów odniesionych w tym okresie oraz ogromnego wkładu w rozwój polskiego rynku ubezpieczeń.

CZŁOWIEK MIESIĄCA

Bartosz Bigaj, nowy szef biura Polskiej Izby Ubezpieczeń w Brukseli – czyli objęcie jednego z najistotniejszych stanowisk w polskiej branży ubezpieczeniowej, w uznaniu za odwagę w podjęciu się tej misji w kontekście wyzwań, jaki stawia obecne otoczenie rynkowe, takich jak wojna na Ukrainie i rzeczywistość pocovidowa.

Artur Makowiecki

redaktor portalu www.gu.com.pl