Wydarzenia miesiąca – wrzesień 2019

0
120

Ustawa o wyczerpanych sumach gwarancyjnych, największe od lat bankructwo w branży turystycznej, AXA, porozumienie Polskiej Izby Ubezpieczeń i Związku Banków Polskich oraz nowa prezes Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego – tak przedstawia się lista laureatów wrześniowego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE MIESIĄCA wejście w życie ustawy o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku wyczerpania sumy gwarancyjnej ustalonej na podstawie przepisów obowiązujących przed dniem 1 stycznia 2006 r.za likwidację nierozwiązywalnego, jak wydawało się przez wiele lat, problemu zapewnienia wsparcia dla poszkodowanych po wyczerpaniu się sumy gwarancyjnej w OC sprawcy zdarzenia.

TEMAT MIESIĄCA upadek biura podróży Neckermann Polskanajwiększe bankructwo w branży turystycznej od siedmiu lat, które będzie kosztować branżę ubezpieczeniową przynajmniej 25 ml złotych.

UBEZPIECZYCIEL MIESIĄCAAXA w Polsceza decyzję o postawieniu na omnikanałowość w działalności majątkowej.

INICJATYWA MIESIĄCA zawarcie porozumienia pomiędzy Polską Izbą Ubezpieczeń i Związkiem Banków Polskich o współdziałaniu w obszarze cyberbezpieczeństwa banków, ubezpieczycieli oraz ich klientów – za podjęcie działań na rzecz ograniczenia coraz groźniejszego ryzyka, jakim jest cyberprzestępczość.

CZŁOWIEK MIESIĄCA – Małgorzata Ślepowrońska, prezes Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego – za awans na najwyższe stanowisko w coraz istotniejszej dla rynku instytucji, będący namacalnym dowodem uznania dla jej osiągnięć w dotychczasowej pracy dla UFG.

Artur Makowiecki

redaktor portalu www.gu.com.pl