KUKE: Jan Sarnowski i Wiktor Grudzień wchodzą do zarządu

0
480

Biuletyn Informacji Publicznej Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych informuje, że pod koniec czerwca doszło do zmian w zarządzie spółki. Władze KUKE opuścił Tomasz Ślagórski, a dołączyli do nich Jan Sarnowski oraz Wiktor Grudzień.

Jan Sarnowski to ekspert w zakresie polskiego i niemieckiego prawa podatkowego. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach doradztwa prawnego i podatkowego w Berlinie i Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu w Kolonii (LL.M.), a także podyplomowych studiów w zakresie prawa podatkowego (Uniwersytet Warszawski) oraz prawa krajów systemu common law (WWU Münster i Thomas M. Cooley Law School).

W latach 2016–2018 był doradcą ministra rozwoju i finansów, odpowiedzialnym za koordynację procesu uszczelnienia polskiego systemu podatkowego. Współtwórca i zastępca dyrektora programu GovTech Polska, research fellow Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Od czerwca 2018 r. zastępca dyrektora Departamentu Podatków Dochodowych oraz szef zespołu analiz prawno-porównawczych w Ministerstwie Finansów. Autor i współautor publikacji na temat opodatkowania dochodu oraz podatku VAT.

14 października 2019 r. powołany na stanowisko pełnomocnika ministra finansów, inwestycji i rozwoju ds. współpracy międzynarodowej w zakresie VAT. 28 listopada otrzymał nominację na podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. Funkcję tę pełnił do11 lutego tego roku, kiedy to został zdymisjonowany.

Obecnie skład zarządu KUKE prezentuje się następująco:

  • Janusz Władyczak – prezes zarządu
  • Katarzyna Kowalska – wiceprezes zarządu
  • Wiktor Grudzień – członek zarządu
  • Jan Sarnowski – członek zarządu

(AM, źródło: KUKE)