Zwrot w stronę agentów

0
646

W życiu każdej firmy przychodzą momenty weryfikacji wiedzy i pomysłów. Rok 2021 był dla Mapy Agentów zdecydowanie takim rokiem. Okazał się testem zaradności oraz egzaminem dla pomysłów sprzedażowych i obsługi agenta.

Teraz, mając już doświadczenie, zdecydowaliśmy o zmianach, które uczynią nasz portal pierwszą tak kompleksową przestrzenią w internecie stworzoną dla branży ubezpieczeniowej.

 Zmiana wyglądu to tylko początek

By zaakcentować nowy rozdział, odświeżyliśmy wygląd naszego portalu. Nowe barwy oraz logo podkreślają nasze wartości, jakimi są: innowacyjność, kompetencje i doświadczenie.

Zmianie uległ także symbol marki. Dotychczasowy sygnet Mapy Agentów – czyli lupa – został stworzony na podstawie usługi wyszukiwania agentów, co nie jest już jedynym ani głównym narzędziem Mapy.

Nowa misja skierowana do agentów

Początek istnienia projektu to skupienie na kliencie detalicznym i kierowanie komunikatów w stronę tych, którzy poszukują agentów ubezpieczeniowych. Za wzór do działania przyjęliśmy inny portal, który opierał się na tych samych zasadach – Znanego Lekarza.

Szybko jednak stało się jasne, że wyszukiwarka medyków, czy nawet system umawiania wizyt, nie są jedynymi czynnikami, które odpowiadają za sukces strony. Przełomowym krokiem było zaoferowanie lekarzom narzędzi, które pomogły im uczynić pracę prostszą, przyjemniejszą i lepiej zorganizowaną. Naszą nową misją jest zatem ułatwiać codzienność każdego agenta ubezpieczeniowego.

Miejsce, które łączy potrzeby wszystkich

Zauważyliśmy problem, więc przyszedł czas i na rozwiązania. Wprowadziliśmy na Mapie Agentów podział na Strefę Agenta i Klienta, który ułatwia poruszanie się po portalu. Każda z grup docelowych zyskała także nowe udogodnienia.

Klienci mogą cieszyć się ulepszonym wyszukiwaniem doradców ubezpieczeniowych. Lista pokazuje w pierwszej kolejności agentów o najwyższej ocenie oraz stopniu uzupełnienia profilu. Uporządkowaliśmy także zakładkę z ubezpieczeniami, która w jasny sposób objaśnia, jakie istnieją rodzaje polis oraz kiedy można z nich skorzystać.

Z początkiem kwietnia pojawi się natomiast sekcja z promocjami, gdzie będziemy stale aktualizować informacje o atrakcyjnych ofertach od Towarzystw Ubezpieczeniowych.

Lista nowości przewidzianych dla przedstawicieli branży ubezpieczeniowej jest jeszcze dłuższa. Na metamorfozę graficzną wciąż czeka Panel Agenta, który otwiera się po zalogowaniu do konta. Z początkiem kwietnia zyska on nowy wygląd, a wraz z nim pojawi się wiele korzyści w postaci: statystyk profilu, darmowej bazy zdjęć do pobrania czy biblioteki materiałów rozwojowych. Niedługo później do tego zestawu dołączą system CRM, który znacznie ułatwia obsługę klientów, oraz pierwsza oferta produktu dla agentów w specjalnej, korzystnej ofercie.

Niech 2022 będzie Twój!

Rok 2022 to najlepszy czas dla agentów zdecydowanych na budowanie i rozwój marki osobistej. Widoczność konkurencji w sieci jest wciąż dosyć niska i przy niewielkim nakładzie pracy można sprytnie dotrzeć do nowych klientów.

Aby umożliwić doradcom wykorzystanie tej szansy, zapraszamy wszystkich do śledzenia Mapy, gdzie – oprócz przydatnych narzędzi – znajdziecie najświeższe informacje z branży, porady oraz społeczność zaangażowaną wokół rozwoju. Dołączcie do nas za darmo i obserwujcie nasz profil na Facebooku!

Natalia Piotrowicz
specjalistka ds. marketingu
Mapa Agentów