Future Healthcare zaoferuje w Polsce ubezpieczenia szpitalne

0
824

Portugalska firma Future Healthcare wraz ze reasekuratorem Swiss Re chce wprowadzić na polski rynek ubezpieczenia szpitalne. 1 października 2019 r. podczas konferencji w warszawskim pałacyku Sobańskich firma zaprezentowała polskim ubezpieczycielom i pośrednikom produkt, który będą mogli dystrybuować pod własną marką.

Na rynku portugalskim Future Healthcare funkcjonuje od 16 lat, współpracując między innymi z towarzystwem Victoria i współtworząc programy bancassurance z Aegonem i Santanderem. – Oceniamy potencjał polskiego rynku ubezpieczeń zdrowotnych na około 9 mld zł – prognozuje Stanisław Borkowski, partner Future Healthcare w Polsce. – Ubezpieczenia zdrowotne rozwijają się, jednak istnieje potężna luka w zakresie świadczeń szpitalnych. Publiczna służba zdrowia nie jest w stanie zagwarantować niezbędnych procedur medycznych w krótkim terminie – dodaje.

Partnerem Future Healthcare jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych, zrzeszające 103 podmioty lecznicze zarządzające ponad 150 szpitalami na terenie całego kraju. Future Healthcare oferuje underwriting, obsługę roszczeń, zarządzanie siecią medyczną, kontraktowanie, kontrolę jakości oraz narzędzia technologiczne. Oferuje ubezpieczenie szpitalne z sumami ubezpieczenia od 100 do 400 tys. złotych, ze składką nieprzekraczającą 100 zł miesięcznie. Karencja wynosi 90 dni, a w wypadku niektórych operacji 365 dni.

Jesteśmy w stanie wdrożyć nasz produkt w ciągu 4 miesięcy – zapewnia Stanisław Borkowski. – Prowadzimy rozmowy z różnymi ubezpieczycielami i pośrednikami, pierwsze wdrożenia planujemy na 2020 rok. Pionierzy będą z pewnością w uprzywilejowanej pozycji, ponieważ błękitny ocean ubezpieczeń szpitalnych w Polsce nie pozostanie już na zawsze błękitnym oceanem! – dodaje Borkowski.

Future Healthcare powstało w 2003 roku. Ma centralę w Lizbonie, biuro sprzedaży międzynarodowej w Zurychu oraz biura w Warszawie, Bukareszcie, Quito i Bogocie.

Brak prywatnych ubezpieczeń szpitalnych doskwiera polskiemu rynkowi od wielu lat i dotychczas nie udało się stworzyć rozwiązania nawet w części komplementarnego do świadczeń Narodowego Funduszu Zdrowia. Czy portugalski gracz zmieni ten stan rzeczy?

AW