PZU zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom hulajnóg

0
591

W nawiązaniu do uchwalonej przez Sejm nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, regulującej zasady korzystania z hulajnóg elektrycznych oraz innych urządzeń transportu osobistego PZU przypomniał, że w jego ofercie znajduje się nie tylko specjalne ubezpieczenie „PZU Bezpiecznie na hulajnodze”, ale też kilka innych produktów zapewniających ochronę miłośnikom miejskiej mikromobilności.

– W naszej ofercie posiadamy rozwiązania skrojone pod potrzeby użytkowników UTO, jak polisa „PZU Bezpiecznie na hulajnodze”, która zawiera pakiet NNW, OC oraz casco, czyli ubezpieczenie od zniszczenia, uszkodzenia lub kradzieży hulajnogi. Mamy również inne ubezpieczenia, które uwzględniają w swoim zakresie także szkody powstałe w wyniku użytkowania UTO  – mówi Paweł Ochmański, p.o. dyrektor Biura Produktów Detalicznych i MSP PZU.

 „PZU Bezpiecznie na hulajnodze” ma cztery warianty pozwalające dopasować zakres, sumę i okres ubezpieczenia do indywidualnych potrzeb. Dzięki OC to ubezpieczyciel pokryje straty wynikające ze szkody wyrządzonej na e-hulajnodze osobie trzeciej (np. uszkodzenie zaparkowanego auta, potrącenie pieszego). Ochrona działa także przy wypożyczeniu hulajnogi elektrycznej u operatora i uszkodzenia jej podczas jazdy. Z kolei z NNW zwracane są koszty leczenia i rehabilitacji urazów odniesionych w wypadku na hulajnodze, zaś assistance zapewnia dowóz rehabilitanta i pielęgniarki do domu poszkodowanego, a także domową wizytę lekarza. Natomiast casco zapewni odszkodowanie w przypadku uszkodzenia, zniszczenia albo utraty hulajnogi.

Warto też pamiętać, że ochronę ubezpieczeniową przed szkodami powstałymi w wyniku korzystania z UTO uwzględniają już w swoim zakresie inne produkty PZU, np. PZU DOM – w zakresie ochrony mienia w domu lub poza nim w przypadku rabunku dla wszystkich domowników w tym osób niepełnoletnich, oraz w ramach ubezpieczenia OC w Życiu Prywatnym. PZU pokryje również szkody wyrządzone przez posiadaczy OC komunikacyjnego. Ochroną ubezpieczeniową objęty jest właściciel i współwłaściciel pojazdu, którego dotyczy umowa OC, a także leasingobiorca i kredytobiorca, który spowoduje wypadek korzystając z UTO.

(AM, źródło: PZU)