28. Banking & Insurance Forum: Wyzwania i trendy wpływające na sektor finansowy

0
622

Podczas nadchodzącego 28. Banking & Insurance Forum, które odbędzie się 14 i 15 października, eksperci oraz liderzy sektora bankowego i ubezpieczeniowego poruszą kwestię kluczowych wyzwań i trendów wpływających na sektor finansowy zarówno w Polsce, jak i na świecie. Patronem medialnym ubezpieczeniowej części spotkania jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Banking & Insurance Forum rozpocznie się od analizy zmian w strukturach gospodarczych i ich wpływu na sektor bankowy oraz ubezpieczeniowy. Eksperci przedstawią wnioski z najnowszych raportów makroekonomicznych.

Jednym z głównych tematów będzie transformacja cyfrowa oraz globalne trendy technologiczne, które stają się motorem napędowym współczesnej gospodarki. Podobnie jak wdrażanie nowych technologii oraz kwestie dotyczące stabilności i bezpieczeństwa w kontekście dynamicznych zmian na arenie międzynarodowej. Planowane są także dyskusje skupione na strategiach budowania konkurencyjności oraz tworzenia międzysektorowych sojuszy.

Istotną częścią programu będzie analiza roli sektora bankowego i ubezpieczeniowego w obronności kraju, a także ich odporności na ryzyka geopolityczne oraz zagrożenia cybernetyczne. Eksperci przyjrzą się rozwojowi aplikacji cyfrowych oraz wdrażaniu europejskich regulacji dotyczących identyfikacji elektronicznej.

Zmiany demograficzne, w tym przyszłość systemu opieki zdrowotnej i zabezpieczeń społecznych, pojawią się w dyskusjach na temat przygotowania sektora ubezpieczeniowego dla starzejącego się społeczeństwa. W tej części kongresu istotnymi zagadnieniami będą longevity risk oraz luka oszczędnościowa i emerytalna.

W trakcie Banking & Insurance Forum poruszone zostaną kwestie kluczowych wyzwań makroekonomicznych i regulacyjnych, z jakimi mierzy się sektor finansowy. Przewidziano analizy dotyczące przygotowań banków do funkcjonowania w nowych warunkach stóp procentowych oraz wpływu regulacji na kapitał i płynność finansową.

Istotne miejsce wśród poruszanych tematów zajmą rozważania na temat konsekwencji zmian prawnych dla sektora finansowego, w tym zagadnień związanych z kredytami denominowanymi oraz roszczeniami konsumenckimi. W programie nie zabraknie również refleksji na temat współpracy między uczelniami a instytucjami finansowymi oraz rozwijania kompetencji społeczeństwa.

Agendę dodatkowo wzbogacą tematy innowacyjnych rozwiązań dla współpracy w sektorze ubezpieczeniowym, metody ochrony interesów klientów oraz kwestie związane z automatyzacją procesów sprzedażowych. Przewidziano także omówienie adaptacji do regulacji Open Finance oraz potencjału hiperpersonalizacji w ubezpieczeniach, jak również zagadnień dotyczących zarządzania ryzykami klimatycznymi z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Szczegółowa agenda 28. Banking & Insurance Forum oraz zapisy

(AM, źródło: MMC Polska)