Warta udostępniła spersonalizowaną terapię onkologiczną w ramach leczenia za granicą

0
865

Dla klientów, którzy zakupili ubezpieczenie „Leczenie za granicą Plus”, Warta zaoferowała możliwość skorzystania z innowacyjnych metod leczenia nowotworów za granicą w ramach spersonalizowanej terapii onkologicznej – medycyny precyzyjnej.

Terapie celowane w onkologii to podejście, które pozwala na dopasowanie leczenia do unikatowych potrzeb każdego pacjenta. Dzięki badaniom molekularnym i genetycznym możliwe jest określenie konkretnych mutacji oraz mechanizmów odpowiedzialnych za rozwój nowotworu, co umożliwia optymalizację i indywidualizację terapii. Jak podkreślają eksperci, medycyna precyzyjna istotnie zwiększa skuteczność leczenia, przyczynia się do wydłużenia okresu bez nawrotu choroby oraz długości całkowitego przeżycia pacjenta.

– Nowa oferta Warty to odpowiedź na potrzeby pacjentów, którzy chcą mieć dostęp do najskuteczniejszych metod leczenia, niezależnie od ich dostępności w Polsce. To przełomowe rozwiązanie, łączące innowacje medyczne z kompleksowym wsparciem organizacyjnym i finansowym. Cieszymy się, że od dziś możemy zaoferować naszym klientom najnowocześniejsze terapie, dopasowane do ich potrzeb, które mogą zwiększyć szansę na ich sukces w walce z chorobą – mówi Marek Twardowski z życiowej Warty.

Nowe możliwości w ramach ubezpieczenia

Pakiet spersonalizowanej terapii onkologicznej w ramach leczenia za granicą obejmuje dostęp do zaawansowanych badań genetycznych, takich jak testy mutacji somatycznych, ale także organizację i finansowanie leczenia w specjalistycznych ośrodkach poza Polską (do 2 mln euro). Ubezpieczenie pokryje koszty związane z terapią, transportem medycznym czy zakwaterowaniem, a także zapewni wsparcie w postaci opiekuna odpowiedzialnego za kwestie organizacyjne czy tłumacza. Pacjent ma możliwość zabrania osoby towarzyszącej, w przypadku dziecka są to dwie osoby. Dodatkowo ubezpieczenie umożliwia monitorowanie stanu zdrowia po zakończeniu leczenia, a także badania genetyczne dla członków rodziny pacjenta w celu oceny ich ryzyka genetycznego i ewentualnego zaplanowania działań prewencyjnych.

Z pakietu mogą skorzystać pacjenci, którzy spełniają określone kryteria:

  • nowotwór został zdiagnozowany w zaawansowanym stadium (3 lub 4),
  • standardowe metody terapii okazały się nieskuteczne,
  • nie zidentyfikowano ogniska pierwotnego nowotworu,
  • pacjent zmaga się z rzadką formą nowotworu.

Nowe rozwiązanie daje szansę na uzyskanie pomocy w najbardziej wymagających sytuacjach, łącząc specjalistyczną opiekę z dbałością o komfort pacjenta i jego rodziny.

(AM, źródło: Warta)