Dobre praktyki w partnerstwie – 25 lat doświadczeń

0
814

W dniach 3–4 marca br. odbyła się Konferencja Prévoir, która zgromadziła czołowych przedstawicieli Banków Spółdzielczych w Hotelu ARCHE w Częstochowie. Wydarzenie było okazją do wzmocnienia relacji, wymiany wiedzy oraz wyróżnienia kluczowych partnerów biznesowych.

W konferencji wzięło udział 70 gości. Swoją obecnością zaszczycił nas również Khamsaya Soukhavong, dyrektor ds. rozwoju działalności międzynarodowej Groupe Prévoir.

Iwona Zemła, dyrektorka Oddziału Prévoir w Polsce, powitała uczestników konferencji słowami pełnymi entuzjazmu: – To niezwykły zaszczyt gościć was w tym miejscu i dzielić z wami te chwile. Dla nas tym bardziej szczególne, że w tym roku obchodzimy podwójny jubileusz: 115 lat istnienia Groupe Prévoir i 25 lat działalności w Polsce. To doskonała okazja, by podzielić się z państwem naszymi dobrymi praktykami w partnerstwie.

Na początku konferencji uczestnicy mieli okazję obejrzeć przygotowany na tę okazję film, ukazujący historię Prévoir z dwóch perspektyw: tradycji i nowoczesności. Pierwsza jego część przybliżyła historię czterech francuskich założycieli, którzy połączyli swoje siły, aby rozwijać innowacyjną jak na tamte czasy ideę: indywidualne ubezpieczenia na życie. Druga część skupiła się na współczesnym obliczu firmy, która 115 lat później jest ceniona za swoje działania i stabilność finansową, a także dzieli się doświadczeniem poza granicami Francji, między innymi w Polsce.

– Od 25 lat Oddział w Polsce nieustannie się rozwija, czerpiąc inspirację i doświadczenie z macierzystej firmy – kontynuowała Iwona Zemła. – Dzielimy wspólne wartości, jesteśmy wiarygodnym i stabilnym finansowo partnerem. Nasze partnerstwo opieramy na szczerości i zaufaniu. Każda strona wnosi to, co potrafi najlepiej – Banki Spółdzielcze wnoszą relacje z klientami, a Prévoir dostarcza produkty dopasowane do potrzeb klientów banków. W 2025 r. przystąpiliśmy do „Dobrych praktyk ubezpieczeniowych” w zakresie spłaty kredytu lub pożyczki PIU oraz Związku Banków Polskich. Dzięki temu nie tylko chronimy interesy klientów, ale również przyczyniamy się do polepszenia standardów funkcjonowania rynku bancassurance.

Istotnym punktem agendy było wystąpienie Stéphane’a Béasa, dyrektora audytu wewnętrznego Groupe Prévoir we Francji, który podzielił się swoją wiedzą na temat równowagi między interesami i oczekiwaniami wszystkich stron zaangażowanych w partnerstwo. Opierając się na swoim długoletnim doświadczeniu w firmie macierzystej oraz współpracy z polskim Oddziałem, zaznaczył: – Bliska współpraca z bankami i ich klientami pozwala nam wspólnie się rozwijać i budować silne partnerstwo. Jesteśmy dla banków spółdzielczych nie tylko dostawcą ubezpieczeń, ale przede wszystkim zaufanym partnerem – razem dbamy o bezpieczeństwo finansowe klientów.

O konkretnych rozwiązaniach przygotowanych na potrzeby banków spółdzielczych opowiedziała Agnieszka Wilusz-Wierzbicka, dyrektorka Sieci Bancassurance w Polsce: – Chcąc sprostać oczekiwaniom klientów oraz sprzedawać produkty dopasowane do ich potrzeb, musieliśmy dokładnie poznać zarówno klientów banków spółdzielczych, jak i same banki. Wynikiem tych działań jest ubezpieczenie ProKredyt+, które stanowi zabezpieczenie spłaty kredytu na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Sprawną obsługę sprzedaży tego produktu zapewnia nowoczesna platforma sprzedażowa, rozbudowany system szkoleniowy oraz kompleksowa obsługa ze strony dyrektorów regionów – podkreśliła.

W ramach konferencji wystąpił również Paweł Sawicki, doradca zarządu i radca prawny Polskiej Izby Ubezpieczeń, omawiając aktualne trendy rynkowe i regulacyjne w sektorze ubezpieczeń na życie. Poruszył temat cyfryzacji ubezpieczeń z perspektywy różnych grup klientów oraz przedstawił analizę rynku ubezpieczeń w Polsce na przestrzeni ostatniej dekady. Szczególną uwagę poświęcił problemowi luki ubezpieczeniowej, czyli niedostatecznej ochrony finansowej gospodarstw domowych i przedsiębiorstw na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

Uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań i rozmowy na temat konsekwencji tych prawnych zagadnień.

Ukoronowaniem konferencji było wręczenie nagród dla dziesięciu banków spółdzielczych. Te wyróżnienia stanowiły uznanie dla ich osiągnięć i zaangażowania w budowę silnego partnerstwa w obszarze ubezpieczeń na życie. Oto lista nagrodzonych:

  • Bank Spółdzielczy Ziemi Łowickiej w Łowiczu
  • Bank Spółdzielczy w Gnieźnie
  • Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie
  • Bank Spółdzielczy w Tomaszowie Lubelskim
  • Bank Spółdzielczy w Pułtusku
  • Bank Spółdzielczy w Jordanowie
  • Bank Spółdzielczy w Krapkowicach
  • Bank Spółdzielczy w Kłobucku
  • Bank Spółdzielczy w Staszowie
  • Bank Spółdzielczy w Miedźnej

Podsumowując, Konferencja Prévoir dla prezesek i prezesów Banków Spółdzielczych była wyjątkowym wydarzeniem. Spotkanie umożliwiło wymianę wiedzy oraz doświadczeń, a wręczenie nagród dla wybranych banków spółdzielczych oraz zwiedzanie klasztoru na Jasnej Górze na długo pozostaną w pamięci uczestników.