Team Poland z udziałem KUKE wesprze konkurencyjność polskich firm

0
279

Sześć instytucji polskiego systemu rozwoju: Polski Fundusz Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu, Bank Gospodarstwa Krajowego, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiło 7 lipca 2025 roku utworzenie marki Team Poland. Będą pod nią oferowane produkty i usługi wspierające ekspansję międzynarodową przedsiębiorstw. Pierwszym projektem realizowanym pod wspólnym szyldem jest Team Poland dla Ukrainy – program skierowany do firm, które chcą zaangażować się w odbudowę gospodarczą tego kraju.

Firmy, które chcą wejść na rynek ukraiński, zyskują teraz dostęp do wiedzy i programów wsparcia w jednym miejscu. Na specjalnie stworzonej stronie znajduje się m.in. aktualna oferta instytucji rozwoju, która obejmuje 35 produktów. W odpowiedzi na potrzeby firm rozwijających działalność w Ukrainie oferta będzie nadal rozszerzana. Decyzją Rady Grupy PFR zintegrowano różnorodne instrumenty, produkty i usługi pod jedną spójną marką.

Oferta Team Poland dla Ukrainy obejmuje:

  • kompleksowy pakiet produktów finansowych, np. pożyczki, gwarancje i ubezpieczenia;
  • pakiet produktów pozafinansowych, np. doradztwo, weryfikację kontrahentów, organizację misji gospodarczych i dostarczanie informacji o przetargach;
  • intuicyjną platformę internetową z Interaktywnym Asystentem Przedsiębiorcy, ułatwiającym dobór narzędzi wsparcia do potrzeb firmy;
  • bezpośrednie wsparcie poprzez contact center, zapewniające szybki dostęp do informacji i pomocy eksperckiej.

Misją marki Team Poland jest stworzenie synergicznego ekosystemu wsparcia biznesowego. Dzięki zintegrowanej współpracy instytucji rozwoju, przedsiębiorcy otrzymują kompleksową pomoc dostosowaną do wszystkich faz realizacji projektów.

– Jesteśmy liderem wsparcia odbudowy Ukrainy wśród agencji kredytów eksportowych, co przyczyniło się do uznania KUKE za najlepszą na świecie instytucję wsparcia eksportu w zestawieniu Global Trade Review. Ubezpieczamy eksport towarów z Polski do Ukrainy wartości niemal 2 mld zł rocznie, inwestycje bezpośrednie polskich firm oraz projekty w ramach odbudowy i udział w nich naszych podmiotów, oferując instrumenty ubezpieczeniowe i gwarancyjne dla firm i finansujących je instytucji – skomentował Janusz Władyczak, prezes zarządu KUKE.

(AM, źródło: KUKE)