Affinity Compensy wzbogacone o ubezpieczenie sprzętu i urządzeń

0
644

Compensa rozszerza ofertę ubezpieczeń affinity o dodatkową ochronę sprzętu kupowanego na platformach e-commerce i w sklepach stacjonarnych. Bazą technologiczną ubezpieczenia są rozwiązania IT opracowane w ramach Vienna Insurance Group.

W styczniu 2023 roku Compensa rozszerzyła ofertę produktów affinity o ubezpieczenie sprzętu i urządzeń kupowanych w sklepach internetowych i stacjonarnych. Dystrybucja polis odbywa się w modelu B2B2C. Produkt składa się z ochrony ubezpieczeniowej po wygaśnięciu gwarancji producenta (do 4 dodatkowych lat), a od dnia zakupu także z ubezpieczenia na wypadek przypadkowego uszkodzenia sprzętu, stłuczenia, przepięcia czy jego utraty wskutek kradzieży, rabunku lub wypadku.

– Ochronę można łatwo adaptować do bardzo różnych kategorii produktowych – nie wprowadzamy tu ograniczeń, a zakres towarów i produktów, które można ubezpieczyć, zależy tak naprawdę od oferty naszego partnera. Wśród przykładów mogę oczywiście wymienić elektronikę, m.in. RTV/AGD, GSM, IT czy elektronarzędzia, ale także rowery, hulajnogi elektryczne, opony, meble czy artykuły ogrodowe. Stawiamy na format white-label. Najpierw wspólnie z dystrybutorem sprzętu dopasowujemy zakres ochrony do specyfiki oferty. Następnie udostępniamy mu nasz front-end lub pod brandem partnera wdrażamy aplikację do zakupu polisy we wskazanych przez niego narzędziach sprzedaży w sklepach online i offline. Dzięki temu zyskuje dodatkowe źródło przychodów i oferuje swoim klientom dodatkową wartość do produktów, które u niego kupują – mówi Aleksandra Lech, kierownik ds. Affinity w Biurze Bancassurance i Alternatywnych Kanałów Dystrybucji Compensa TU.

Zaplecze technologiczne produktu zapewnia Beesafe. Dla należącego do VIG insurtechu szeroko rozumiane podejście do rynku affinity oraz ubezpieczenia wbudowane to priorytetowe cele długookresowe. Beesafe zamierza bowiem zbudować mocną pozycję w sektorze B2B2C.

Bezgotówkowa naprawa i transport door-to-door

Dodatkowa ochrona sprzętu działa na całym świecie, niezależnie od tego, czy do szkody doszło w pracy, podczas urlopu, w domu, czy na ulicy. Klient samodzielnie wybiera rodzaj świadczenia – wymianę sprzętu na nowy lub zwrot gotówki, jeżeli naprawa jest niemożliwa, lub nieopłacalna.

– Naprawa odbywa się bezgotówkowo, co jest na pewno wygodne, ale przede wszystkim oznacza, że koszty robocizny i części zamiennych są wliczone w cenę ubezpieczenia. Podobnie transport w modelu door-to-door. Zależało nam na jak największej liczbie tego rodzaju udogodnień. Dlatego np. ubezpieczenie dużego sprzętu – dobrym przykładem jest AGD – obejmuje wizytę fachowca, który ocenia stan urządzenia i naprawia go na miejscu – dodaje Aleksandra Lech.

Ubezpieczyciel nie stosuje ograniczenia liczby zdarzeń, których likwidacji podejmie się w ramach polisy. Suma ubezpieczenia to zawsze równowartość sprzętu.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl