AirHelp wprowadza nowe ubezpieczenie AirPayout

0
406

AirHelp, firma chroniąca prawa pasażerów linii lotniczych, wprowadza nowe rozwiązanie dla członków programu AirHelp Plus – ubezpieczenie AirPayout. Wszyscy pasażerowie opuszczający polskie lotniska mogą już korzystać z nowej oferty.

W ramach nowego programu AirHelp Plus członkowie mogą otrzymać gwarantowaną sumę w wysokości 100 euro, płatną w ciągu kilku dni od zakłócenia lotu, za opóźnienie dłuższe niż trzy godziny, odwołanie rejsu mniej niż siedem dni przed planowaną datą odlotu oraz gdy lot jest przekierowany na inne lotnisko. Jest to forma dodatkowej rekompensaty dla podróżujących, którzy nadal mają prawo ubiegać się o pełną kwotę odszkodowania wynikającą z zakłóceń lotów.

– Jeśli lot jest odwołany z powodu linii lotniczej, mamy pełne prawo do odszkodowania, o czym mówią unijne regulacje. Przy lotach na dystansie powyżej 3500 km podróżujący mogą otrzymać nawet 600 euro od osoby. Przy lotach krótkich, do 1,5 godziny, wysokość odszkodowania kształtuje się na poziomie 250 euro od osoby – wyjaśnia Tomasz Pawliszyn, CEO AirHelp. – Nasze nowe ubezpieczenie AirPayout to jednak dodatkowa forma rekompensaty za niedogodności, nieplanowane okoliczności, które pojawiają się podczas podróży – dodaje.

– Cieszymy się, że mogliśmy współpracować z AirHelp, największą na świecie organizacją zajmującą się prawami pasażerów linii lotniczych, przy wprowadzeniu ubezpieczenia AirPayout jeszcze przed szczytem letniego sezonu podróżniczego. W Battleface uważamy, że wydzielenie ubezpieczeń podróżnych pozwala podróżującym selektywnie, modułowo korzystać z elementów, których potrzebują. Dzięki ubezpieczeniu Airpayout pasażerowie mają zagwarantowany bezproblemowy proces wypłaty odszkodowania za wszelkie zakłócenia podczas lotu, a jednocześnie mogą nadal korzystać ze wsparcia AirHelp przy dochodzeniu pełnego odszkodowania za wszelkie zakłócenia od linii lotniczych – mówi Sasha Gainullin, CEO Battleface, ubezpieczyciela turystycznego, który jest dostawcą ochrony w ramach AirPayout.

(AM, źródło: AirHelp)