Aon i Willis Towers Watson ogłosiły 12 maja zawarcie ostatecznej umowy sprzedaży części aktywów WTW innej firmie brokerskiej, Arthur J. Gallagher. Wartość transakcji wyniosła 3,57 miliarda dolarów.
Przedmiotem sprzedaży była część aktywów WTW: Willis Re oraz działalności w zakresie ryzyka korporacyjnego (Inspace) i usług brokerskich we Francji, Niemczech, Holandii i Hiszpanii, z wyłączeniem m.in. affinity, a także usług zdrowotnych i świadczeń we Francji, Hiszpanii i Niemczech.
Według obu brokerów zbycie części aktywów stanowi rozwiązanie kwestii poruszonych przez Komisję Europejską i ma na celu odniesienie się do niektórych pytań podniesionych przez organy regulacyjne w innych jurysdykcjach. Aon i WTW nadal pracują nad uzyskaniem dodatkowego zezwolenia we wszystkich odpowiednich jurysdykcjach, w tym w USA, gdzie organy regulacyjne prowadzą niezależny przegląd połączenia Aon i WTW.
Warunkiem zawieszającym transakcji jest zakończenie trwającego połączenia Aon i Willis Towers Watson, a także inne zwyczajowe warunki zamknięcia.
W marcu 2020 r. Aon poinformował o zawarciu porozumienia dotyczącego wartego 30 mld USD połączenia z WTW, w wyniku którego miał powstać największy na świecie broker ubezpieczeniowy. Pod koniec roku Komisja Europejska wszczęła szczegółowe dochodzenie w celu oceny planowanej fuzji. Powodem były obawy KE, że konsekwencją fuzji obu gigantów rynku brokerskiego może być znaczące ograniczenie konkurencji w wielu obszarach. Chcąc rozwiać obawy Komisji i otrzymać zgodę unijnego organu antymonopolowego, 9 kwietnia Aon zaoferował zbycie części aktywów w kilku krajach Unii Europejskiej.
(AM, źródło: Aon, gu.com.pl)