Europ Assistance Polska: Ubezpieczenie na narty

0
646

W związku z rozpoczęciem sezonu narciarskiego Europ Assistance Polska radzi, jak wybrać ubezpieczenie, które zagwarantuje odpowiednią pomoc i odszkodowanie w nieprzewidzianych sytuacjach. Firma radzi, aby w przypadku zagranicznego wyjazdu zadbać, aby suma ubezpieczenia była wysoka. Jeśli konieczny będzie skomplikowany transport ze stoku, z zaangażowaniem śmigłowca, karetki, a potem samolotu gwarantującego powrót do kraju w pozycji leżącej, koszty mogą znacznie wzrosnąć i wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dzięki wysokiej sumie ubezpieczenia, turysta nie będzie musiał martwić się o pokrycie takich kosztów z własnych środków.

Uprawianie sportów zimowych najczęściej traktowane jest przez ubezpieczycieli jako „amatorskie uprawianie sportów” i stanowi ono rozszerzenie polis ubezpieczenia turystycznego. Jeśli wybieramy się na narty/snowboard, warto podkreślić ten fakt podczas zakupu polisy, by upewnić się, że pomoc będzie nam udzielona w sytuacji, gdy do nieszczęśliwego wypadku dojdzie wskutek uprawianego sportu. Jeśli turyści leczą się na stałe, warto wykupić rozszerzenie polisy dotyczące chorób przewlekłych.

Dobre polisy charakteryzują się nie tylko wysokimi sumami ubezpieczenia, ale także gwarantują pomoc w razie zamknięcia wyciągów z uwagi na złe warunki pogodowe. Turyści mogą liczyć wówczas na zwrot kosztów karnetów i ewentualnie kosztów wypożyczenia sprzętu, świadczenie w przypadku zamknięcia narciarskich tras zjazdowych czy zakwaterowanie w razie zejścia lawiny. W razie nieszczęśliwego wypadku i hospitalizacji ubezpieczeni mogą również liczyć m.in. na: sprowadzenie i zakwaterowanie osoby bliskiej na czas rekonwalescencji ubezpieczonego, transport powrotny dzieci do domu, ochronę sprzętu narciarskiego i odpowiedzialność ubezpieczyciela za jego zniszczenie czy utratę, pomoc specjalisty w razie jakiegoś zdarzenia losowego w miejscu zamieszkania podczas nieobecności (np. w razie włamania, zalania itp.).

Warto też zapoznać się z wyłączeniami odpowiedzialności ubezpieczyciela. Ma on np. prawo odmówić pomocy, jeśli do wypadku dojdzie poza wyznaczoną trasą zjazdu. Może to stanowić podstawę do odmowy wypłaty odszkodowania czy udzielenia pomocy.

(AM, źródło: Europ Assistance Polska)