Geneva Association: Jak zaradzić wykluczeniu ubezpieczeniowemu?

0
316

Pewne segmenty populacji są nieproporcjonalnie bardziej od innych narażone na ryzyko finansowe. Ubezpieczenia inkluzywne są nastawione na ochronę tych grup.

Raport Geneva Association „Ubezpieczenia inkluzywne w gospodarkach wysoko rozwiniętych” analizuje tzw. luki w niewykluczaniu w krajach rozwiniętych. W ankiecie konsumenckiej przeprowadzonej na potrzeby raportu przebadano 28 tys. gospodarstw domowych we Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i USA w sześciu grupach socjo-demograficznych: osób o niskich dochodach, Gen Z, migrantów, osób starszych, samozatrudnionych i przewlekle chorych.

Z badania wynika, że posiadanie ubezpieczenia dobrowolnego jest najczęstsze we Francji (92% respondentów) i najrzadsze w USA (78%), z kolei niedoubezpieczenie jest najpowszechniejsze wśród osób o niskich dochodach, Gen Z i migrantów we wszystkich 7 krajach. Apetyt na więcej ubezpieczenia jest największy wśród respondentów z Gen Z, zwłaszcza na prywatne ubezpieczenie zdrowotne i majątkowe, a niedostępna cena jest najczęstszym powodem nie(do)kupowania ubezpieczenia we wszystkich grupach socjo-demograficznych.

(AC, źródło: Geneva Association)