Insly z zyskiem i dodatkowym finansowaniem

0
624

Insly pozyskał dodatkowe 1,3 mln euro w ramach rundy seed od funduszy VC Concentric i UNIQA Ventures, przy udziale programu Future Fund prowadzonego przez The British Business Bank. Firma wykorzysta środki z finansowania na dalszy rozwój działalności, również na polskim rynku.

– Zeszły rok rozpoczął się dla nas dość szokująco – tuż po podjęciu decyzji o rozpoczęciu rundy finansowania świat obiegła informacja o kryzysie Covid-19. Stanęliśmy przed trudnym wyborem, czy kontynuować rundę i inwestycje, czy wejść w tryb normalnej działalności, z celem osiągnięcia rentowności i utrzymania tempa sprzedaży. Cieszę się, że zdecydowaliśmy się na ten drugi scenariusz – ocenia Risto Rossar, CEO i założyciel Insly.

Firma zamknęła 2020 rok zyskiem na poziomie 72 tys. euro, przy 3,4 mln euro przychodów i 24% wzroście sprzedaży.

– Cieszymy się, że możemy dalej wspierać Insly. Odporność, innowacyjność i ogólna siła wykazana w 2020 roku, połączenie wiedzy o ubezpieczeniach i cyfryzacji sprawiają, że firma jest dobrze przygotowana do dalszego rozwoju. Wdrożeniem technologii Insly opartej na chmurze powinni być zainteresowani wszyscy ubezpieczyciele i pośrednicy ubezpieczeniowi, którzy chcą zdigitalizować swoje procesy i generalnie działalność – uważa Kjartan Rist, założyciel Concentric.

Insly oferuje oprogramowanie SaaS dla branży ubezpieczeniowej. Z jego platformy globalnie korzysta ponad tysiąc pośredników ubezpieczeniowych i 30 ubezpieczycieli, rocznie generując składki o wartości ponad 1,1 mld euro.

W Polsce firma koncentruje się na oferowaniu multiagentom i brokerom systemu do zarządzania sprzedażą i obsługą polis oraz CRM w formie abonamentu. Na polskiej platformie zarejestrowanych jest obecnie 11 tys. użytkowników, z których większość korzysta z kalkulatora do wyceny składki, robiąc średnio 900 tys. kalkulacji miesięcznie. Mogą wyliczyć składkę u 17 ubezpieczycieli, kontrolujących niemal 90% rynku OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Firma chce być wiodącym dostawcą oprogramowania dla polskich pośredników ubezpieczeniowych. W planach ma też współpracę z ubezpieczycielami prowadzącymi działalność w naszym kraju. Obecnie może im zaoferować m.in. wprowadzoną w ubiegłym roku platformę low-code nowej generacji. Pozwala ona zwinnie budować i modyfikować produkty ubezpieczeniowe, dziesięciokrotnie szybciej niż poprzednia wersja oprogramowania i znacząco szybciej niż podstawowe systemy informatyczne.

AM, news@gu.home.pl

(źródło: Insly)