mBank: IKE i IKZE z opcją inwestowania na zagranicznych giełdach

0
3027

mBank wprowadził nową ofertę bezpłatnych kont IKE eMakler i IKZE eMakler. Posiadacze tych produktów mogą oszczędzać na emeryturę, lokując kapitał w notowanych na GPW akcjach, obligacjach, jak również w akcjach notowanych na czterech wiodących giełdach zagranicznych i funduszach ETF z Londynu oraz Frankfurtu.

IKE eMakler i IKZE eMakler jako jedyne w Polsce oferują możliwość inwestowania w instrumenty finansowe dostępne na giełdach zagranicznych: na amerykańskich NYSE i NASDAQ, na brytyjskiej London Stock Exchange i na niemieckiej Deutsche Börse. Dzięki temu inwestorzy mogą zarabiać na zmianach cen akcji takich firm, jak Apple, Google, Facebook, BP, Bayer, Henkel, BMW czy Volkswagen. Dodatkowe możliwości dywersyfikacji ryzyka inwestycyjnego daje zaangażowanie w notowane na giełdzie fundusze ETF (ang. exchange traded funds), odwzorowujące notowania całych indeksów giełdowych. Oprócz niższej zmienności cen oferują one także znacznie niższe koszty transakcyjne niż tradycyjne fundusze inwestycyjne (TFI).

– Przyszli emeryci muszą liczyć się ze znaczącym spadkiem dochodów z chwilą zakończenia pracy zawodowej. Jedyną receptą jest samodzielne oszczędzanie na emeryturę. Nasza najnowsza oferta IKE eMakler i IKZE eMakler daje w tym zakresie nowe możliwości, zapewniając jednocześnie korzyści podatkowe  – mówi Maksymilian Skolik, dyrektor Biura Maklerskiego mBanku.

Zyski wypracowane na obydwu nowych rachunkach eMakler są zwolnione z „podatku Belki”. W IKE nieopodatkowane są także odsetki od obligacji i dywidendy spółek notowanych na GPW. Z kolei IKZE pozwala obniżyć podatek dochodowy.

mBank nie pobiera opłat ani za otwarcie, ani za prowadzenie rachunków emerytalnych eMakler. Klienci mają do nich nieograniczony dostęp za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub serwisu transakcyjnego online. Mogą też korzystać z analiz i rekomendacji przygotowywanych przez zespół mBanku. Ofertę emerytalną mBanku uzupełnia propozycja dla klientów korporacyjnych. Mogą oni skorzystać z Pracowniczych Planów Kapitałowych oferowanych we współpracy z AXA TFI.

(AM, źródło: mBank)