Z końcem lipca obecnego roku MJM Holdings sfinalizował nabycie 100% udziałów w pięciu spółkach GIA Investments. Było to możliwe dzięki wcześniejszemu uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
MJM Holdings podkreśla, że akwizycja umożliwia mu realizację planów ekspansji w obszarze grupowych ubezpieczeń na życie, benefitów pracowniczych oraz zwiększa jej możliwości dystrybucyjne, a także gruntuje obecność na polskim rynku brokerskim.
– Jesteśmy w ostatnich miesiącach bardzo aktywni na rynku M&A. Dzięki temu krok po kroku realizujemy strategię rozwoju, wspieraną przez fundusz Corsair Capital. Cieszy mnie zamknięcie transakcji z GIA Investments, bo dzięki temu wchodzimy na poziom 1,5 mld zł obsługiwanej składki. Umacnia to naszą pozycję w czołówce polskiego rynku brokerskiego. Transakcja jest istotna w kilku wymiarach: zwiększamy skalę biznesu, poszerzamy sieć dystrybucji, pozyskujemy świetnych specjalistów i otwieramy się na segment grupowych ubezpieczeń na życie – mówi Marcin Ślotała, prezes zarządu MJM Holdings.
– Obecność w MJM Holdings pozwala nam przenieść biznes na nowy poziom – wchodzimy do dynamicznie rosnącej grupy brokerskiej, zyskujemy mocne wsparcie kapitałowe, kompetencyjne i technologiczne. Od siebie dajemy wieloletnie doświadczenie w obszarze grupowych ubezpieczeń życiowych i prężnie działające kanały dystrybucji, obsługujące każdego roku ćwierć miliona ubezpieczonych i ponad 410 mln zł składki – komentuje Mariusz Goetze, prezes zarządu i współzałożyciel GIA Investments, który dołączył do zarządu MJM Holdings.
– Akwizycja GIA poprawia nasze kompetencje w kluczowych obszarach rynku ubezpieczeniowego. Teraz możemy jeszcze pełniej niż dotychczas odpowiadać ofertą na potrzeby klientów i skuteczniej docierać do nich dzięki poszerzonej sieci agencyjnej. Zyskujemy skalę, know-how i doświadczenie w segmencie grupowych ubezpieczeń życiowych oraz benefitów pracowniczych. To obszary o dużym potencjale wzrostu, które doskonale uzupełniają nasze dotychczasowe specjalizacje – dodaje Vincent Vandendael, przewodniczący rady nadzorczej MJM Holdings.
Holding deklaruje, że teraz skupi się na integracji i wykorzystaniu potencjału poszerzonego portfela spółek.
(AM, źródło: Brandscope)