W dniach 26–28 września odbędzie się 47. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. Na biegaczy i kibiców ponownie czekają liczne atrakcje przygotowane przez sponsora tytularnego biegu. Pod hasłem #MójMaraton ubezpieczyciel przypomina o tym, że każda droga, historia i wysiłek mają znaczenie.
– Maraton to wyjątkowy symbol pokonywania trudności i stawiania czoła licznym przeszkodom, które tak naprawdę w ogromnej części pojawiają się przed samym startem, z dala od aparatów i wzroku wiwatujących za barierkami kibiców. Nie trzeba jednak przebiec 42 kilometrów, żeby czuć się zwycięzcą we własnym biegu. Każdy z nas na co dzień mierzy się z indywidualnymi wyzwaniami i kamieniami milowymi. Z naszego doświadczenia wiemy, jak ważne jest w tym wszystkim posiadanie wsparcia i takie wsparcie chcemy dawać. Na trasie i poza nią – mówi Marta Maszewska-Danielewicz, dyrektorka ds. komunikacji marketingowej i marki Nationale-Nederlanden.
Po raz kolejny wydarzeniu towarzyszyć będzie Expo Sport&Fitness zlokalizowane przy Pałacu Kultury i Nauki. Firma przygotowała specjalną strefę #MójMaraton ze stoiskami i atrakcjami, która będzie dostępna w piątek 26 września w godzinach 14:00–20:00 oraz w sobotę 27 września w godzinach 10:00–20:00. Zainteresowani będą mieli możliwość sprawdzenia swojej formy poprzez badania spirometrii (dostępnych jest 70 badań, dlatego warto się pospieszyć!), a także przeprowadzenie ankiety autodiagnostycznej.
Dodatkowo, każdy z odwiedzających strefę będzie mógł zrobić zdjęcie w instabudce, wypełnić krótką ankietę i podzielić się ze światem social mediów, co dla niego znaczy #MójMaraton. Za udział przewidziane są pyszne nagrody pełne dobrej energii.
W samym sercu Warszawy, na skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej i Mazowieckiej, stanie strefa kibica Nationale-Nederlanden. Ubezpieczyciel przygotował także szereg dodatkowych atrakcji w Marathon Fan Zone.
– Jako sponsor tytularny chcemy, żeby biegacze czuli nasze wsparcie na każdym kroku, tak samo jak nasi klienci podczas swojego życiowego maratonu – dodaje Marta Maszewska-Danielewicz.
#BiegamDobrze w maratonie i nie tylko
Kolejny rok z rzędu Nationale-Nederlanden wsparło akcję #BiegamDobrze. Jest ona skierowana do wszystkich zawodników, którzy w ramach uczestnictwa mogą utworzyć charytatywną zbiórkę na rzecz wybranej przez siebie fundacji. Jednocześnie skarbonki trzech osób biorących udział w biegu maratońskim, które do 27 września do 12:00 uzbierają największe kwoty, otrzymają od Nationale-Nederlanden dofinansowanie w wysokości:
- 15 000 dla największej zbiórki;
- 10 000 dla drugiej największej zbiórki;
- 5000 dla trzeciej największej zbiórki.
– Każdy kilometr pokonany na trasie maratonu w ramach akcji #BiegamDobrze ma większe znaczenie. Ten niesamowity wysiłek zawodników przekłada się na pomoc dla najbardziej potrzebujących – dla tych, którzy swój maraton przeżywają każdego dnia, mierząc się z bardzo trudnymi wyzwaniami. Wspierając po raz kolejny akcję #BiegamDobrze, doceniamy zaangażowanie zawodników tworzących charytatywne zbiórki – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, dyrektorka komunikacji korporacyjnej i rzeczniczka prasowa Nationale-Nederlanden.
(AM, źródło: K+)