17 sierpnia Sejm przyjął ustawę o Centralnej Informacji Emerytalnej. Gromadząc dane ze wszystkich filarów emerytalnych, ma ona spełnić istotne z punktu widzenia obywateli i systemu zadania. Za jej funkcjonowanie będzie odpowiadać PFR Portal PPK.
Zadania, które będzie realizować CIE, to dostarczenie informacji poglądowej o stanie oszczędności emerytalnych i wysokości przyszłego świadczenia, umożliwienie otrzymywania informacji o stanie kont w wersji elektronicznej w jednym miejscu oraz aktualizacja danych.
CIE będzie przedstawiać użytkownikowi kompleksowe informacje o uczestnictwie w systemie emerytalnym opartym na trzech filarach. System Centralnej Informacji Emerytalnej będzie zintegrowany z Węzłem Krajowym, pośredniczącym w uwierzytelnianiu w krajowych usługach online za pomocą środków identyfikacji elektronicznej.
Funkcjonowanie CIE, w tym budowę, utrzymanie i rozwój systemu CIE, zapewni PFR Portal. Będzie także prowadził działania o charakterze informacyjnym, edukacyjnym oraz promocyjnym.
PFR Portal umożliwi integrację systemu mObywatel z systemem CIE, w zakresie niezbędnym do zapewnienia zainteresowanym korzystania z usług elektronicznych świadczonych za pomocą systemu CIE w aplikacji mObywatel. PFR Portal umożliwi także ZUS i KRUS oraz podmiotom obowiązanym przekazywanie danych do systemu CIE. Dane dotyczące PPK będą integralną częścią systemu CIE.
(AM, źródło: PFR Portal PPK)