Polisa zdrowotna TU Zdrowie dla członków rodziny

0
687

Co piąty pracownik posiadający ubezpieczenie w TU Zdrowie decyduje się na włączenie do polisy zdrowotnej członków swojej rodziny, tj. współmałżonka lub partnera życiowego i/lub dzieci. Dzieci w wieku szkolnym i młodsze stanowią w tej chwili około 13% wszystkich ubezpieczonych.

– Ubezpieczeni sami decydują o zakresie polisy i o jej wariantach, a z naszych danych wynika, że wiele osób posiadających rodziny decyduje się na włączenie do ubezpieczenia zarówno swoich współmałżonków, jak i dzieci, które stanowią coraz większy odsetek osób korzystających ze świadczeń gwarantowanych przez TU Zdrowie. O korzyściach z takiego rozwiązania może świadczyć choćby fakt, że tylko w tym roku przeszło 80% wszystkich domowych wizyt lekarskich udzielonych za pośrednictwem TU Zdrowie dotyczyło właśnie dzieci i młodzieży do 17. roku życia. Popularne w tej grupie wiekowej są także szczepienia ochronne, konsultacje i e-konsultacje lekarskie, a także zabiegi lekarskie, np. krioterapia dermatologiczna, dermatoskopia, płukanie uszu, założenie opatrunku gipsowego, oraz zabiegi pielęgniarskie, np. pobranie materiału do analizy, zmiana opatrunku, iniekcja domięśniowa i zdejmowanie szwów – mówi Teresa Domańska, dyrektor Biura Ubezpieczeń TU Zdrowie.

Z możliwości rozszerzenia pakietu ubezpieczeniowego o członków rodziny może skorzystać każdy posiadacz pracowniczej polisy TU Zdrowie. Ubezpieczeni, chcąc skorzystać ze świadczeń zdrowotnych, nie muszą ograniczać się wyłącznie do placówek współpracującymi z TU Zdrowie. Jeśli wolą wybrać lekarza na własną rękę, wystarczy po wizycie wypełnić elektroniczny wniosek i poprzez aplikację przesłać zdjęcie lub skan rachunku za udzieloną pomoc, a wówczas ubezpieczyciel zwróci koszty konsultacji i ewentualnej diagnostyki czy zabiegów w ciągu kilku dni od zgłoszenia.

(AM, źródło: TU Zdrowie)