PZU połączy siły z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, aby po raz kolejny pobić rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Inicjatywa realizowana jest w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” (RUR) i ma na celu popularyzację wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Ubezpieczyciel jest partnerem programu oraz przygotowuje strefy do resuscytacji w największych miastach.
Próba pobicia rekordu odbędzie się tradycyjnie 16 października. W ponad 900 instytucjach w całej Polsce, w tym w dziesięciu lokalizacjach PZU: w Bydgoszczy, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu rozpocznie się jednoczesna resuscytacja krążeniowo-oddechowa.
– Udział PZU w próbie pobicia rekordu jednoczesnej resuscytacji to naturalna kontynuacja naszego zaangażowania w Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” oraz doskonała okazja do promowania zasad pierwszej pomocy. To niezwykle ważne, aby w sytuacjach krytycznych zachować zimną krew i potrafić stosować procedury udzielania pierwszej pomocy. Cieszymy się, że możemy być częścią inicjatywy, która nie tylko edukuje, ale także uświadamia, jak wielką rolę możemy odegrać w ratowaniu życia – powiedział Rafał Kałęcki, dyrektor Biura Prewencji PZU.
Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” to inicjatywa, dzięki której nauczyciele w całej Polsce poznają zasady udzielania pierwszej pomocy, a następnie przekazują tę wiedzę dzieciom z klas I–III szkół podstawowych.
(AM, źródło: PZU)