Rankomat: Polisa zdrowotna na alergię

0
654

Problemy z alergią są coraz bardziej powszechne. Na świecie z uczuleniem zmaga się do 40% ludzkości. W Polsce, jak podaje Polskie Towarzystwo Alergologiczne, alergię ma nawet co drugi mieszkaniec. Eksperci Rankomat zwracają uwagę, że w jej leczeniu pomocne może być odpowiednie ubezpieczenie.

W leczeniu alergii ważna jest poprawnie postawiona diagnoza oraz szybka możliwość kontaktu ze specjalistą. Nie zawsze jest to możliwe w ramach świadczeń z Narodowego Funduszu Zdrowia. Część osób, którym zależy na szybkim rozpoznaniu choroby, będzie korzystało z prywatnej praktyki lekarskiej. Takie rozwiązanie może jednak sporo kosztować – płatne będą nie tylko leki, ale i każda wizyta w prywatnym gabinecie. 

– Aby zadbać o koszty leczenia oraz własny komfort, warto zastanowić się nad zakupem prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Takie rozwiązanie umożliwia dostęp do wielu lekarzy i badań medycznych. Prywatny pakiet medyczny pozwoli też uniknąć długich kolejek – podkreśla Ewelina Ratajczak, ekspertka Rankomat ds. ubezpieczeń zdrowotnych. 

Z prywatną polisą zdrowotną łatwiej wykonać niezbędne badania, omówić wyniki z odpowiednim specjalistą i zadbać o komfort leczenia. Koszt takiej polisy zaczyna się od 55 zł miesięcznie, a każdy oferowany pakiet w swojej ofercie posiada w zakresie wizytę u lekarza specjalisty, w tym alergologa czy pulmonologa. 

Alergia w pigułce 

Alergia to reakcja układu odpornościowego na oddziaływanie różnych czynników zwanych alergenami. Uczulenie może być pokarmowe, kontaktowe, wziewne i iniekcyjne. Oznacza to nietolerancję i reakcję alergiczną na określone produkty spożywcze, sierść zwierząt, pyłki roślin i lekarstwa, np. środki znieczulające. 

Alergie dzielą się na sezonowe i całoroczne. Do sezonowych należą wszystkie te, które stanowią problem w okresie pylenia roślin. Całoroczne alergie to te, które atakują bez względu na porę roku (np. roztocza). 

Uczulenie może być pojedyncze, ale może dotyczyć również kilku różnych alergenów. Źle przeprowadzona diagnostyka skutkuje dalszymi problemami. Pacjenci z alergią wymagają stosowania odpowiednich leków oraz korzystania z regularnych wizyt u specjalisty. Część osób wymaga regularnych odwiedzin u różnych specjalistów, m.in. laryngologa, pulmonologa czy dermatologa.

(AM, źródło: Rankomat)