Grupowe ubezpieczenia na życie mogą być nieocenionym wsparciem nie tylko w razie zgonu ubezpieczonego. Odpowiedni dobór umów dodatkowych może zapewnić kluczową pomoc w powrocie do zdrowia po nieszczęśliwym wypadku lub w zwalczeniu poważnego zachorowania.
Ubezpieczenia grupowe od dawna są ważnym benefitem pracowniczym. Większość osób ceni sobie przede wszystkim dostęp do ubezpieczeń zdrowotnych, ponieważ są one postrzegane jako „bardziej użyteczne”, zapewniają bowiem świadczenia, z których częściej korzystamy w porównaniu z polisami na życie. W końcu każdy z nas przynajmniej co jakiś czas chodzi do lekarza.
Ale co w sytuacji, gdy dotknie nas poważniejsza choroba, gdy dojdzie do wypadku wymagającego hospitalizacji i długotrwałego powrotu do zdrowia? Do tego jeszcze dochodzi najczęściej czasowa, a w skrajnych przypadkach trwała utrata zdolności do pracy. Wsparcia w tego typu sytuacjach polisy zdrowotne zazwyczaj nie przewidują. Dlatego, jeśli pracodawca chce zapewnić pracownikom kompleksowy program ochrony zdrowia, powinien uwzględnić w nim zarówno ubezpieczenie zdrowotne, jak i na życie.
Jakie elementy polis na życie mogą wspomóc powrót do zdrowia? Oto część świadczeń przewidzianych w ubezpieczeniu VERTUS Życie i Zdrowie proponowanym przez Saltus Ubezpieczenia.
Dodatkowe konsultacje i badania specjalistyczne – w ramach odpowiednio dobranych umów dodatkowych (których jest do wyboru łącznie 62) ubezpieczony może mieć zapewniony dostęp do konsultacji specjalistycznych, a także do powtórnej opinii medycznej.
Zdajemy sobie też sprawę, jak dużym obciążeniem psychicznym jest fakt ciężkiego zachorowania. Dlatego umożliwiamy w naszej ofercie także konsultacje psychologiczne. Zapewniamy również dostęp do najważniejszych badań diagnostycznych, w tym tzw. diagnostyki ciężkiej.
Wsparcie w razie hospitalizacji – w razie hospitalizacji trwającej co najmniej trzy dni naszym ubezpieczonym przysługuje odszkodowanie za każdy dzień pobytu w szpitalu. Ponadto dajemy możliwość uwzględnienia w umowie ubezpieczenia pokrycia kosztów transportu medycznego, a także noclegów bliskiej osoby.
Zdajemy sobie sprawę, że czasem leczenie może być konieczne w placówce oddalonej o wiele kilometrów od miejsca zamieszkania, a wsparcie bliskich w zwalczeniu problemu ma niebagatelne znaczenie. Równocześnie, w razie konieczności, możemy też zapewnić opiekę nad osobami niesamodzielnymi.
Rehabilitacja – niestety, czasem ciężkie zachorowanie lub nieszczęśliwy wypadek oprócz hospitalizacji wymagają również dłuższego powrotu do zdrowia w warunkach domowych. W takim przypadku możemy zapewnić dostawę sprzętu rehabilitacyjnego, leków czy posiłków. Możemy też pokryć koszty domowych wizyt pielęgniarskich i lekarskich, sesji rehabilitacyjnych, a także konsultacji z fizjoterapeutą czy dietetykiem.
Odszkodowanie za utratę zdolności do pracy – wypadek czy ciężka choroba sprawiają również, że musimy na jakiś czas zrezygnować z pracy zawodowej. W końcu nie ma nic ważniejszego od zdrowia. Dlatego osoby, które czasowo czy trwale utraciły zdolność do wykonywania działalności zarobkowej, mogą liczyć na odszkodowanie w ramach polisy.
Na koniec chcę zwrócić uwagę na fakt, że wymienione świadczenia są dobrym uzupełnieniem do zakresu oferowanego przez polisy zdrowotne (świadczenia związane z hospitalizacją, powrót do zdrowia w domu itd.). Oznacza to, że odpowiednie połączenie grupowej umowy ubezpieczenia zdrowotnego i na życie w jednym programie może skutkować znacznie szerszą ochroną. Co więcej, będzie ona też zapewne atrakcyjna cenowo dla ubezpieczonych. W końcu składka za ubezpieczenie grupowe zawsze będzie niższa od umowy indywidualnej o podobnym zakresie.
Małgorzata Maniewska
Zespół Sprzedaży Ubezpieczeń Zdrowotnych i na Życie w Saltus Ubezpieczenia