10 listopada odbędzie się szkolenie online „Ubezpieczenie OC przedsiębiorcy – pułapki i punkty zapalne, czyli o tym, żeby Polak był mądry przed szkodą!”. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych poprowadzi mgr Dawid Rogoziński, prawnik i nauczyciel akademicki w Katedrze Prawa Cywilnego WPiA Uniwersytetu Gdańskiego.
Podczas szkolenia zostaną omówione zagadnienia w ramach trzech bloków tematycznych: „Odpowiedzialność cywilna przedsiębiorcy – czyli właściwe co?”, „Analiza krytyczna wyciągów z wybranych ogólnych warunków dobrowolnych ubezpieczeń OC przedsiębiorców” oraz „Klauzule dodatkowe w ubezpieczeniach OC przedsiębiorców”.
W ramach pierwszego bloku poruszone zostaną następujące kwestie:
- Przedmiot ubezpieczenia OC według kodeksu cywilnego.
- Odpowiedzialność kontraktowa i deliktowa – czy i jakie znaczenie ma rozróżnienie reżimów odpowiedzialności dla ubezpieczenia OC?
- Specyficzne roszczenia odszkodowawcze w reżimie odpowiedzialności kontraktowej.
- Odpowiedzialność cywilna za produkt (niebezpieczny).
Z kolei w drugim bloku omówione zostaną następujące tematy:
- Zakres odpowiedzialności a wyłączenia odpowiedzialności, czyli słów kilka o tym, jak się w tym połapać?
- Najpopularniejsze ograniczenia odpowiedzialności w ubezpieczeniach OC przedsiębiorców – omówienie praktyczne.
- Sieć relacji pomiędzy poszczególnymi fragmentami OWU w kontekście zakresu ochrony ubezpieczeniowej.
Natomiast w trzeciej części mowa będzie o następujących kwestiach:
- Klauzule rozszerzające terytorialny zakres ochrony.
- Klauzule rozszerzające podmiotowy zakres ochrony.
- Klauzule rozszerzające przedmiotowy zakres ochrony (uchylające standardowe wyłączenia lub ograniczenia odpowiedzialności).
Na koniec prowadzący opowie również o tym, wedle jakiego schematu czytać pogmatwane OWU.
Rozpoczęcie szkolenia jest zaplanowane na godz. 11.00, a jego zakończenie na 15.00.
Link do rejestracji:
Po zakończeniu szkolenia dostępny będzie test sprawdzający przyswojoną wiedzę. Link do testu znajduje się pod oknem wideo, ale aktywny będzie dopiero po zakończeniu szkolenia. Test będzie dostępny w ciągu godziny po zakończeniu szkolenia i składa się z 5 losowo wybranych pytań z opcją zaznaczenia „tak” lub „nie”. Test zaliczają 3 poprawne odpowiedzi (60%). Czas wypełniania testu – do 30 minut.
Certyfikaty zaświadczające o ukończeniu szkolenia zostaną przekazane uczestnikom drogą elektroniczną – będą dostępne po zalogowaniu się na stronę szkolenia. Informacja o możliwości pobrania certyfikatu zostanie podana na stronie polbrokers.pl.
(AM, źródło: SPBUiR)