W odpowiedzi na pytania i sugestie przesyłane do Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych przygotowaliśmy nową platformę – zestawy wykładów – wykorzystującą nowatorską metodę prezentacji treści: Zaawansowana Teoria i Praktyka Dystrybucji Ubezpieczeń. Jest to swoiste uzupełnienie platformy ABC dystrybutora ubezpieczeń.
Oferujemy zaawansowany kurs, poruszający najtrudniejsze zagadnienia, z którymi w swojej praktyce spotykają się dystrybutorzy ubezpieczeń. Wykłady skierowane są do wszystkich osób prowadzących działalność pośrednictwa ubezpieczeniowego (w tym do osób nie będących brokerami), a także pracujących w innych kanałach dystrybucji oraz współpracujących przy wykonywaniu czynności dystrybucyjnych.
Rozpoczynamy cyklem wykładów, składającym się z dwóch czterogodzinnych bloków tematycznych, z których każdy zakończony jest testem, po zaliczeniu którego uczestnik otrzymuje zaświadczenie zgodnie w wymaganiami zawartymi w ustawie o dystrybucji ubezpieczeń.
Szkolenia prowadzi dr hab. Katarzyna Malinowska, prof. Akademii Leona Koźmińskiego.
Platforma będzie stopniowo uzupełniana o kolejne tematy.
BLOK I
Odpowiedzialność cywilna i jej ubezpieczenie – wyzwaniem dla dystrybutora
Moduł poświęcony odpowiedzialności cywilnej i jej ubezpieczeniu ma na celu przedstawienie specyfiki różnych typów odpowiedzialności cywilnej, także tych, które występują na styku z ryzykami finansowymi. W module tym będą mieli państwo okazję zapoznać się z podstawami odpowiedzialności za produkt, zarówno w obrocie konsumenckim (OC za produkt niebezpieczny), jak i w obrocie kontraktowym i profesjonalnym (m.in. zasady odpowiedzialności z tytułu rękojmi).
Odrębna część szkolenia poświęcona została ubezpieczeniu OC za produkt, jego zakresowi, wyłączeniom i specyficznym klauzulom. Część tego modułu została poświęcona specyficznemu ryzyku, jakim jest wycofanie produktu jako część reżimu odpowiedzialności za bezpieczeństwo produktów.
Druga część modułu traktuje o odpowiedzialności kadry zarządzającej i jej ubezpieczeniu, zasadach odpowiedzialności kadry zarządzającej, szczególnych odmianach tej odpowiedzialności (jak odpowiedzialność za naruszenie danych, za należności publiczno-prawne i tym podobne), a także o cechach specyficznych klauzul ubezpieczenia kadry zarządzającej.
Zakres tematu nie obejmuje całości zagadnienia i będzie sukcesywnie uzupełniany.
Spis materiałów filmowych, występujących w omawianym bloku:
Odpowiedzialność cywilna za produkt i jej ubezpieczenie
Odpowiedzialność kontraktowa za wady produktu
Odpowiedzialność i ubezpieczenie kadry zarządzającej cz. 1
Odpowiedzialność kadry zarządzającej cz. 2
Odpowiedzialność kadry zarządzającej cz. 3
BLOK II
Ubezpieczenia finansowe
W module znalazły się tak charakterystyczne rodzaje ryzyk i ich ubezpieczeń, jak przerwa w działalności oraz ryzyka cyber. W każdym z wykładów, wchodzących w skład tego modułu, znajdą państwo elementy istotne dla zrozumienia charakteru ryzyk, natury ich ubezpieczenia, a także podstawowe pojęcia, klauzule i sposoby likwidacji szkód.
Materiał, tak jak i w przypadku OC, nie obejmuje całości zagadnienia i będzie sukcesywnie uzupełniany.
Spis materiałów filmowych, występujących w omawianym bloku:
Ubezpieczenie przerw w działalności (Business Interruption) cz. I
Ubezpieczenie przerw w działalności (Business Interruption) cz. II
Ubezpieczenie przerw w działalności (Business Interruption) cz. III
Ubezpieczenie przerw w działalności (Business Interruption) cz. IV
Dodatkowe typy ubezpieczeń BI
Ubezpieczenia ryzyk cyber
Stowarzyszenie prowadzi w dalszym ciągu cykl wykładów 2022/2023, w którym zaprezentujemy jeszcze dziewięć szkoleń. Dysponujemy również listą zrealizowanych już wykładów tzw. archiwalnych, z których można wybrać te, które dotyczą interesujących zagadnień (wykłady czterogodzinne zakończone testem zaliczającym 4 godziny szkoleń obowiązkowych).
W celu uzyskania pełnej informacji na temat platformy i naszych szkoleń w bieżącym cyklu jak i archiwalnych należy odwiedzić naszą stronę internetową: www.polbrokers.pl (zakładka szkolenia).