Na koniec 2021 roku TUW Polski Zakład Ubezpieczeń miał 518 członków, o jedną piątą więcej niż przed rokiem. – 500 członków na pięciolecie działalności to dowód naszego dynamicznego rozwoju. W stosunku do pierwszego roku funkcjonowania powiększyliśmy ich liczbę prawie siedmiokrotnie. Mimo stosunkowo krótkiego rynkowego stażu jesteśmy liderem ubezpieczeń wzajemnych w Polsce. Mamy prawie jedną trzecią udziału w tym rynku – mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.
Jak podkreśla, towarzystwo sukcesywnie rozbudowuje ofertę.
– Dbamy o to, aby elastycznie reagować na potrzeby rynkowe. W zeszłym roku uruchomiliśmy pionierską na rynku ofertę dla franczyzobiorców, która chroni przed ryzykiem biznesowym. Była odpowiedzią na ich problemy związane z pandemią i wyrazem wsparcia dla drobnych przedsiębiorców, którzy dają zatrudnienie milionom Polaków. Unikatowym rozwiązaniem jest też proaktywna obsługa szkód medycznych. Polega na tym, że w przypadku niepożądanych zdarzeń, np. błędów medycznych, działamy, zanim problem narośnie. Staramy się znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie dla pacjenta i podmiotu leczniczego, aby uniknąć długotrwałych i kosztownych postępowań w sądzie – tłumaczy Rafał Kiliński.
Towarzystwo specjalizuje się w ubezpieczeniach majątkowych, OC i zdrowotnych dla klientów korporacyjnych. Ponad 40% jego członków to duże przedsiębiorstwa, 35% to podmioty medyczne, a około 20% – instytucje kościelne. Ubezpiecza też m.in. samorządy, instytucje administracji publicznej i uczelnie.
Strategia na lata 2021–2024 zakłada osiągnięcie przez TUW PZUW miliarda złotych przypisu składki, co da mu miejsce w pierwszej dziesiątce największych towarzystw w Polsce. Na koniec 2020 roku TUW PZUW miał ponad 630 mln zł przypisu, a cel na 2021 r. to 750 mln zł zebranej składki.
(AM, źródło: PZU)