Ubezpieczyciele pomagają chorym i wspierają sportowców

0
339

Mimo sezonu wakacyjnego aktywność ubezpieczycieli w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu oraz sponsoringu nie maleje. Tylko w ostatnim czasie zakłady zaangażowały się w promowanie walki z nowotworami, wsparcie kolarzy oraz wypraw górskich.

Najciekawszym ubezpieczeniowym przedsięwzięciem z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu było dołączenie Unum Życie do akcji „Onkoodpowiedzialni”. Przedsięwzięcie, którego organizatorem jest NEO Hospital, zostało poświęcone edukacji onkologicznej, profilaktyce i promocji zdrowia.

Dzięki partnerstwu z Unum pracownicy, współpracownicy, klienci, przyjaciele i partnerzy biznesowi towarzystwa mogą otrzymać dostęp do spotkań live z lekarzami i psychoonkologami, którzy podzielą się doświadczeniami oraz odpowiedzą na pytania, jak dbać o zdrowie, jak reagować, gdy pojawia się choroba onkologiczna, gdzie szukać pomocy, jaka jest rola opieki personalizowanej oraz jak na powrót do zdrowia wpływają nowe technologie. Podczas planowanych spotkań swoją perspektywą podzielą się także pacjentki, które same zachorowały na nowotwór.

–  Misją Unum jest być blisko klientów i nieść im pomoc w obliczu najtrudniejszych życiowych zdarzeń, takich jak diagnoza choroby onkologicznej. Oprócz wypłaty świadczeń, otaczamy klientów prawdziwą troską i dlatego w naszych ubezpieczeniach oferujemy dostęp do badań, rehabilitacji, drugiej opinii, konsultacji medycznych oraz szeregu usług pomocnych w tej niezwykle trudnej sytuacji. Z tego powodu dołączyliśmy do „Onkoodpowiedzialnych” – aby wspólnie szerzyć potrzebną wiedzę na temat profilaktyki i nieść merytoryczne wsparcie dla osób dotkniętych nowotworami – komentuje Małgorzata Morańska, rzecznik prasowa Unum Życie TUiR.

Podczas akcji „Onkoodpowiedzialni” lekarze z NEO Hospital będą udzielać bezpłatnych konsultacji online dla pacjentek z diagnozą raka szyjki macicy bądź raka endometrium. Będzie można również skorzystać z bezpłatnych badań cytologicznych oraz dowiedzieć się więcej o korzyściach i istocie badań profilaktycznych, a także nowoczesnych technikach leczenia. Ponadto w krakowskim Szpitalu na Klinach dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej nowoczesne zabiegi z wykorzystaniem robota da Vinci dla pacjentek dotkniętych rakiem endometrium oraz rakiem szyjki macicy, zakwalifikowanych do programu, są dostępne całkowicie bezpłatnie.

Z PZU na trasie TdP, z InterRisk na Broad Peak

Z kolei w przedsięwzięciach związanych ze sponsoringiem uwagę zwracały inicjatywy PZU i InterRisk. Największy polski ubezpieczyciel został Sponsorem Oficjalnym 78. Tour de Pologne oraz sponsorem klasyfikacji Najlepszy Góral. Najważniejsza impreza kolarska w Polsce ruszy 9 sierpnia w Lublinie, a zakończy się 15 sierpnia na krakowskich Błoniach.

– Tour de Pologne to jeden z najsłynniejszych wieloetapowych wyścigów świata. To kolarska „Liga Mistrzów”. Wyścig ma długą i wspaniałą historię, znakomicie promuje na świecie piękno naszego kraju i budzi wielkie zainteresowanie, nie tylko wśród wiernych kibiców kolarstwa. Cieszę się, że jesteśmy częścią tej historii już kolejny rok z rzędu – mówi prezes PZU SA, dr hab. Beata Kozłowska-Chyła.

Podobnie jak w ubiegłym roku, na mocy umowy podpisanej z Lang Team, organizatorem Tour de Pologne, największy polski ubezpieczyciel został Sponsorem Oficjalnym wyścigu oraz klasyfikacji Najlepszy Góral PZU Tour de Pologne.

– Jestem dumny, że taka marka, jak PZU jest w rodzinie partnerów Tour de Pologne. Od lat staramy się przygotowywać imprezę na najwyższym światowym poziomie, a jest to możliwe dzięki wsparciu właśnie tak wyjątkowych sponsorów. Klasyfikacja górska, której kolejny raz patronem zostało PZU, jest bardzo ważna dla wszystkich ekip i jestem przekonany, że wielu będzie walczyło o nią do samego końca – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

Z kolei InterRisk wsparł wyprawę mającą na celu zdobycie Broad Peak – jednego z czternastu ośmiotysięczników, najwyższych gór świata. Mierzący 8051 m Szeroki Szczyt, bo tak zwyczajowo nazywa się góra, próbowało zdobyć wielu himalaistów. Polacy jako pierwsi weszli na Broad Peak zimą, co było nie lada wyzwaniem. W 1983 roku na szczycie stanęła pierwsza kobieta. Tym razem górę zaatakuje także kobieta – Monika Witkowska. Koniec wyprawy zaplanowany jest na sierpień. 

– Jesteśmy pełni podziwu dla odwagi Moniki, siły ducha i determinacji. Trzymamy kciuki i mocno wierzymy, że wyprawa zakończy się sukcesem i będziemy mogli wspólnie świętować to osiągnięcie już w Polsce – mówi Daniel Kaliszuk, członek zarządu InterRisk.

(AM, źródło: Unum, PZU, InterRisk