Zmiana właściciela Leadenhall Insurance, mocne wejście nowego gracza w segmencie ubezpieczeń zdrowotnych, produkt zapewniający kompleksowe wsparcie w przypadku choroby oraz zabezpieczenie finansowe, debiutantka wśród ubezpieczeniowych wirtualnych asystentek oraz konferencja dotycząca szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym – tak przedstawia się lista wyróżnień w listopadowej odsłonie cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.
WYDARZENIE MIESIĄCA
Przejęcie Leadenhall Insurance przez MJM Holdings – w uznaniu dla akwizycji, która istotnie wzmocniła pozycję MJM Holdings na polskim rynku, oraz ambitne plany związane z jej najnowszym nabytkiem.
UBEZPIECZYCIEL MIESIĄCA
Squarelife – za mocne wejście na rynek ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce, poprzez zaoferowanie wraz z Dental Insurance Servicesgrupowego ubezpieczenia „Twoja opieka stomatologiczna”, rozszerzającego dostępność refundacji usług stomatologicznych za stosunkowo niewielką cenę, oraz nawiązanie współpracy z Laven, w ramach której obie firmy będą oferować klientom komplementarne ubezpieczenia zdrowotne.
PRODUKT MIESIĄCA
„Ubezpieczeniowy program wsparcia w chorobie” opracowany przez Nationale-Nederlanden i Grupę LUX MED łączący pomoc finansową i praktyczne usługi – w uznaniu dla cieszącego się dużym zainteresowaniem (1400 polis sprzedanych od października, 2,6 mln zł składki) produktu zapewniającego kompleksowe, koordynowane wsparcie w przypadku choroby, w tym poważnych zachorowań, obejmującego diagnostykę, hospitalizację, leczenie operacyjne, rehabilitację oraz zabezpieczenie finansowe, również w przypadku chorób onkologicznych i kardiologicznych.
INNOWACJA MIESIĄCA
Bianka, wirtualna asystentka opracowana przez Trasti – w uznaniu dla narzędzia, które umożliwia błyskawiczne, cyfrowe zgłoszenie szkody komunikacyjnej w czasie rzeczywistym, generuje teczkę szkodową i inicjuje proces likwidacji oraz pozwala na podpisanie oświadczenia na miejscu zdarzenia z wykorzystaniem zdalnego uwierzytelnienia przez SMS, bez użycia papieru.
INICJATYWA MIESIĄCA
Konferencja „Profesjonalna opinia a bezpieczeństwo w ruchu drogowym” – w uznaniu dla rangi omawianej tematyki, czego potwierdzeniem były bardzo wysoka frekwencja, tj. niemal 200 uczestników–specjalistów, w tym przedstawicieli urzędów administracji państwowej, wysokiego poziomu merytorycznego wystąpień prelegentów oraz dyskusji gości konferencyjnych.
Artur Makowiecki
redaktor portalu www.gu.com.