Życie samo podpowiada nam produkty

0
1266

W obliczu dynamicznych zmian społecznych, ekonomicznych i technologicznych branża ubezpieczeniowa staje przed nowymi wyzwaniami. Zmiany te stanowią impuls dla Mondial Assistance do stałego dostosowywania oferty do ewoluujących oczekiwań konsumentów.

Kluczowe jest nie tylko oferowanie elastycznych produktów ubezpieczeniowych, ale także zapewnienie szybkiego i skutecznego dostępu do pomocy w trudnych momentach.

Ubezpieczenia zdrowotne i na życie Mondial Assistance nie tylko odpowiadają na potrzeby ochrony finansowej, ale także stanowią wsparcie w codziennym życiu. Otonajważniejsze trendy związane z ubezpieczeniami na zdrowie i życie, które kształtują ofertę firmy.

Cyberprzemoc dotyka także dzieci i młodzież

W ostatnich latach dzieci i młodzież spędzają w internecie coraz więcej czasu. Badania NASK (realizowane od 2014 r. co dwa lata ogólnopolskie badania „Nastolatki 3.0”) pokazują, że w 2022 r. było to o 36% dłużej niż jeszcze w 2014 r. Niestety ten wzrost nie idzie w parze z poprawą bezpieczeństwa w sieci. Co trzecia osoba w wieku szkolnym była wyzywana, a co czwarta ośmieszana i poniżana. W odpowiedzi na te zagrożenia Mondial Assistance wprowadził ubezpieczenia assistance, które zapewniają pomoc prawną, IT oraz psychologiczną dla ofiar cyberprzemocy.

Przeprowadzone przez Mondial Assistance interwencje pokazują, jak ważne jest wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Tak jak w przypadku rodziców nastolatki, którzy zgłosili, że ktoś założył profil córki w serwisie internetowym dla dorosłych. Umieszczono w nim zdjęcia córki w bieliźnie, z adresem szkoły, do której uczęszcza. Sprawa została zgłoszona przez rodziców na policję, a ubezpieczyciel skontaktował się z administratorem portalu, żądając usunięcia treści. Fałszywy profil usunięto. Dodatkowo, w ramach ubezpieczenia, dla nastolatki zorganizowano sesje z psychologiem.

Wzrost liczby zachorowań na choroby odkleszczowe

Z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego wynika, że liczba zachorowań na choroby odkleszczowe w Polsce stale rośnie. W pierwszej połowie 2024 r. odnotowano 9134 przypadki boreliozy, co stanowi wzrost o ponad 100% w stosunku do 2022 r. Wiele osób boi się kleszczy i z tego powodu unika aktywności na zewnątrz. W odpowiedzi na te dane oraz obawy klientów Mondial Assistance dostosowuje swoją ofertę, zapewniając kompleksową pomoc.

Wsparcie assistance w przypadku ukąszenia przez kleszcza obejmuje wizytę lekarską w celu usunięcia intruza (w gabinecie lub w domu pacjenta), badanie kleszcza na nosicielstwo patogenów z pakietami testującymi różne odmiany Borreli i wirusa KZM oraz transport kleszcza. Ubezpieczeni mają prawo do zwrotu kosztów testów diagnostycznych ELISA i Western blot, które sprawdzają obecność patogenów w organizmie, a także do zwrotu kosztów antybiotykoterapii zaleconej przez lekarza w przypadku boreliozy lub babeszjozy.

Cukrzyca w czołówce problemów zdrowotnych

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami NFZ w Polsce rośnie liczba osób z cukrzycą. Eksperci podkreślają, że wzrostowi zachorowań sprzyjał okres pandemii. Prognozy wskazują, że w 2030 r. w Polsce będzie 4 mln osób ze zdiagnozowaną cukrzycą (11% społeczeństwa). Ok. 21 500 osób rocznie umiera z powodu źle wyrównanej bądź niezdiagnozowanej cukrzycy (za https://bit.ly/40z2j2R). Średnio rocznie z powodu powikłania cukrzycy, jakim jest stopa cukrzycowa, przeprowadza się ponadto 7 tys. dużych amputacji kończyny (powyżej kostki), a łącznie, wraz z mniejszymi amputacjami, jest ich aż 15 tys. (za https://bit.ly/4fzg3yS).

Mondial Assistance oferuje kompleksowe wsparcie dla ubezpieczonych z rozpoznaną cukrzycą typu 1 oraz typu 2. W ramach assistance organizowane są wizyty lekarskie u specjalistów, takich jak diabetolog, okulista i chirurg, co umożliwia pacjentom uzyskanie niezbędnej pomocy medycznej. Dodatkowo, oferowane są konsultacje z dietetykami, którzy pomagają w opracowaniu odpowiedniego planu żywieniowego, oraz konsultacje psychologiczne. Ubezpieczeni mają także dostęp online do portalu dietetycznego, który ułatwia im monitorowanie diety i prowadzenie zdrowego stylu życia.

Wsparcie dla seniorów potrzebne natychmiast

Polskie społeczeństwo się starzeje, co wpływa na rosnącą potrzebę dostosowania oferty ubezpieczeniowej do osób starszych. Według danych GUS w 2023 r. na 100 osób w wieku produkcyjnym przypadały 33 osoby w wieku 65 lat i więcej. Niestety seniorzy, szczególnie żyjący samodzielnie, często borykają się z problemami finansowymi. W 2023 r. aż 40,5% jednoosobowych gospodarstw domowych było zagrożonych ubóstwem.

Oferowane usługi wsparcia zdrowotnego oraz pomoc w codziennych czynnościach mogą znacząco poprawić jakość życia tych osób. Mondial Assistance zwraca uwagę na potrzeby seniorów, tworząc programy, które nie tylko zapewniają wsparcie medyczne, ale także społeczne, angażując ich w różnorodne działania, które poprawiają samopoczucie i jakość życia.

Assistance funeralne, aby lepiej poradzić sobie z odejściem bliskiej osoby

Organizacja pogrzebu to niezwykle trudny moment dla rodziny zmarłego, często wiążący się także z wysokimi kosztami. Według najnowszych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej średni koszt pogrzebu w Polsce wynosi od 11,3 tys. zł do 14,3 tys. zł.

W odpowiedzi na te wyzwania Mondial Assistance oferuje usługi assistance funeralnego, które obejmują organizację pogrzebu, transport zwłok oraz pomoc prawną w sprawach testamentu i dziedziczenia. Dzięki kompleksowemu wsparciu Mondial Assistance ułatwia organizację pogrzebu, odciążając rodzinę i pomagając przetrwać najtrudniejsze chwile.

Ewelina Sakowska
kierowniczka platformy medycznej w Mondial Assistance