18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski już 24 marca

0
299

24 marca odbędzie się 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski, organizowany przez Fundację „Maraton Warszawski”. Przez cały weekend na uczestników i kibiców będą czekały dodatkowe akcje, takie jak bezpłatna analiza składu ciała czy bezpłatne badania USG, przygotowane przez Nationale-Nederlanden, sponsora tytularnego wydarzenia.

–  Biegaczy doceniamy za pokonywanie własnych słabości na trasie i za dotarcie do mety. Kibicom chcemy podziękować za zaangażowanie, wspólną zabawę i dopingowanie – mówi Marta Maszewska-Danielewicz, dyrektorka ds. Komunikacji Marketingowej i Marki Nationale-Nederlanden.

Na wsparcie mogą liczyć zarówno biegacze, jak i wolontariusze. Zostali oni objęci ubezpieczeniem NNW, dzięki czemu w przypadku wystąpienia kontuzji lub nieszczęśliwego wypadku firma zapewni im wsparcie finansowe.

Nationale-Nederlanden przygotowało również dwa punkty kibicowania na trasie półmaratonu. Strefy kibica funkcjonować będą na Placu Wilsona w godz. 10:45–12:30 oraz przy punkcie odżywiania na skrzyżowaniu ul. Ratuszowej i Wybrzeża Helskiego w godz. 11:00–14:00.

Zdrowie na medal

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski to też okazja, by jeszcze mocniej zadbać o zdrowie. 22 i 23 marca (piątek i sobota) w specjalnej strefie Nationale-Nederlanden podczas  Expo Sport & Fitness w Pałacu Kultury i Nauki będzie można sprawdzić skład i masę ciała. Interpretacja wyników na miejscu umożliwi podjęcie odpowiednich decyzji żywieniowych i treningowych na przyszłość. Badanie jest bezpłatne.

24 marca – również bezpłatnie – będzie można skorzystać z badań USG. W strefie Nationale-Nederlanden, na błoniach stadionu PGE Narodowy, stanie mobilna przychodnia, w której chętni wykonają USG piersi, jąder lub tarczycy. Badanie będzie wykonywane od 8:30 do 16:30 i będzie można się na nie zapisać bezpośrednio na miejscu.

– Sport to jeden z filarów zdrowego i długiego życia. Dlatego po raz kolejny stajemy na linii startu 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego i zachęcamy biegaczy oraz kibiców zarówno do ruchu, jak i skorzystania z darmowych badań profilaktycznych. W ubiegłym roku z takich mobilnych badań skorzystało ponad 400 osób – komentuje Marta Maszewska-Danielewicz.

Pomaganie na medal

W ramach akcji #BiegamDobrze uczestnicy, rejestrując się na bieg, mogą wybrać ścieżkę charytatywną i utworzyć własną wirtualną skarbonkę, z której środki przekazane zostaną na wybraną organizację partnerską. Poprzez zachęcanie swoich znajomych do dokonywania wpłat na cel bliski ich sercom mogą razem zasilać swoją skarbonkę, wspólnie dążąc do osiągnięcia wyznaczonego celu. Ubezpieczyciel dofinansuje kwesty osób na dystansie półmaratońskim, które do 23 marca do godz. 12:00 zbiorą największe środki. Nationale-Nederlanden przekaże wsparcie trzem największym zbiórkom odpowiednio kwoty 5, 10 i 15 tysięcy złotych. Podobnie jak w roku ubiegłym, pracownicy zakładu będą także na miejscu wspierać uczestników wydarzenia w ramach wolontariatu pracowniczego.

– Z wielką radością obserwujemy, jak akcja #BiegamDobrze rośnie i ewoluuje, stając się nie tylko wydarzeniem sportowym, ale też prawdziwym ruchem społecznym. W Nationale-Nederlanden jesteśmy przekonani, że każdy krok na trasie półmaratonu ma głębsze znaczenie, przekładając się na konkretną pomoc dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują. To niezwykłe, że nasza społeczność biegaczy, wraz z naszymi pracownikami, może łączyć pasję do sportu z realnym wsparciem społecznym, tworząc zmiany, które wykraczają daleko poza metę wyścigu – komentuje Marta Pokutycka-Mądrala, Rzeczniczka Prasowa i Dyrektorka Komunikacji Korporacyjnej Nationale-Nederlanden.

(AM, źródło: Nationale-Nederlanden)