Wychodzimy firmom na zdrowie

0
538

Produkty ubezpieczeniowe na życie Nationale-Nederlanden koncentrują się na bezpieczeństwie i ochronie zdrowia klientów. W obliczu pandemii koronawirusa to właśnie zdrowie wysunęło się na prowadzenie w kontekście oczekiwań i potrzeb społecznych. Odpowiedzialny pracodawca powinien w tym zakresie wspierać swoich pracowników.

Jako instytucja zaangażowana w ochronę życia i zdrowia naszych klientów chcemy być dla firm partnerem, który posiada wartościową i kompleksową ofertę ubezpieczeniową. Dlatego do portfolio produktów ochronnych włączyliśmy innowacyjne ubezpieczenie od cukrzycy, które nie tylko gwarantuje wsparcie osobom zdrowym, ale również już zdiagnozowanym cukrzykom – co jest zupełnie nowym podejściem na polskim rynku.

Nationale-Nederlanden od lat włącza się i aktywnie działa w obszarze istotnych problemów społecznych dotyczących zdrowia i jakości życia Polaków. Firma prowadziła pierwsze na polskim rynku ubezpieczeniowym kampanie dotyczące profilaktyki onkologicznej.

W tym kierunku ciągle rozwijane są również nasze kompetencje produktowe w ramach ubezpieczeń na życie. Nie tylko w obszarze ubezpieczeń grupowych. Jako cała firma jesteśmy konsekwentni w projektowaniu oferowanej przez nas ochrony.

Zdrowotne wyzwania XXI w.

W świetle zagrożeń związanych z rozpowszechniającymi się chorobami cywilizacyjnymi wierzymy, że kompleksowa opieka i wsparcie w tematach zdrowia to przyszłość ubezpieczeń na życie. Nasi klienci stale podkreślają, jak ważna jest dla nich, oprócz wsparcia finansowego, pomoc w organizowaniu procesu leczenia. Rozumiemy te potrzeby, dlatego hasłem przewodnim naszych ubezpieczeń grupowych jest „Wychodzimy firmom na zdrowie”.

Wierzymy bowiem, że to nie pracowników, lecz pracodawców należy uświadamiać i edukować. Dziś firmy stanęły przed wieloma wyzwaniami, z którymi muszą się zmierzyć. Jednym z nich jest zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony swoim pracownikom.

Anna Kwiatkowska

Zadbanie o ich zdrowie oraz poczucie stabilności jest istotne z punktu widzenia wzmacniania przynależności i zaufania do organizacji w dobie kryzysu. My jako ubezpieczyciel mamy dla pracodawców gotowe, wartościowe rozwiązania w tym zakresie.

Nasze produkty skupiają się na komponentach zdrowotnych związanych z chorobami cywilizacyjnymi, które są dziś, ze względu na styl i higienę życia, dużym wyzwaniem społecznym.

Po chorobach nowotworowych i ubezpieczeniach wokół chorób kardiologicznych postanowiliśmy uzupełnić nasze portfolio o kolejną zaliczaną do katalogu chorób cywilizacyjnych – cukrzycę.

Powszechna, choć lekceważona przypadłość

Cukrzyca to jedna z najpowszechniejszych chorób przewlekłych, uznana przez Organizację Narodów Zjednoczonych za epidemię XXI w. Statystyki w tym zakresie pokazują, z jaką skalą problemu musimy się mierzyć jako społeczeństwo. Ok. 3 miliony Polaków ma cukrzycę, z czego aż milion nie ma świadomości, że na nią choruje. Jednocześnie ośmiu na dziesięciu cukrzyków zmaga się z powikłaniami sercowo-naczyniowymi. Mamy więc do czynienia z szeroką grupą, u której ryzyko choroby oraz powikłań z nią związanych jest bardzo wysokie.

Cukrzyca to przewlekła choroba, która nieleczona może doprowadzić nawet do śmierci, a leczenie wymaga często dodatkowych nakładów finansowych. Oferowany przez nas produkt odpowiada na to wyzwanie i zapewnia szeroki zakres ochrony zarówno w przypadku cukrzycy typu 1, jak i typu 2.

Cukrzyca typu 1 polega na tym, że organizm nie produkuje insuliny i trzeba ją stale dostarczać. Nie ma metody, by jej zapobiec, a nieleczona prowadzi nawet do śmierci.

Natomiast cukrzyca typu 2 występuje w sytuacji, kiedy organizm nie reaguje na insulinę, co zwiększa stężenie cukru we krwi i prowadzi do powikłań. Co ważne, często przebiega ona bezobjawowo. Chorzy wielokrotnie nie zdają sobie więc sprawy z tego, jaką wewnętrzną walkę toczy ich organizm. Z tego punktu widzenia tak ważne jest uświadamianie i edukacja społeczna w zakresie konsekwencji cukrzycy. W dobie pandemii koronawirusa jest to szczególnie istotne.

Lekarze potwierdzają, że cukrzyca jest jedną ze współistniejących chorób, która powoduje poważne powikłania przy zakażeniu wirusem SARS-CoV2.

Realne wsparcie dla cukrzyków

Przy projektowaniu tego produktu wzięliśmy pod uwagę specyfikę ubezpieczeń grupowych. W końcu pracodawca zwykle nie ma świadomości, jaki jest stan zdrowia członków jego zespołu. Jednocześnie pracownicy rzadko dzielą się takimi informacjami ze swoimi przełożonymi. Mając to na uwadze, postanowiliśmy dostosować nasze ubezpieczenie cukrzycowe, aby odpowiadało na potrzeby każdego objętego ochroną.

Dzięki takiemu podejściu pracownicy posiadają ubezpieczenie odpowiadające swojej indywidualnej sytuacji, bez konieczności dzielenia się poufnymi informacjami na temat swojego stanu zdrowia.

Tym samym w naszej ofercie podstawą umowy są dwa zdarzenia – diagnoza cukrzycy oraz jej powikłania. Jest to rozwiązanie innowacyjne, które zapewnia wsparcie w razie zachorowania na cukrzycę oraz w trakcie walki z jej powikłaniami. Dzięki temu skorzystać z niej mogą osoby zdrowe, które jeszcze nie miały zdiagnozowanej tej choroby, jak i osoby już się z nią borykające. To zupełnie nowe podejście na rynku ubezpieczeń w Polsce.

Pierwsza grupa może liczyć na świadczenie zarówno w razie diagnozy choroby, jak i w przypadku wystąpienia na jej skutek powikłań. Z kolei osoby ubezpieczone, a już zdiagnozowane zostaną objęte ochroną w razie wystąpienia powikłań cukrzycowych, do których zalicza się niewydolność nerek, utratę wzroku oraz często występujący zespół stopy cukrzycowej.

Co ważne, w obu przypadkach ochrona odnosi się zarówno do cukrzycy typu 1, jak i 2. Maksymalna suma ubezpieczenia w tej umowie dodatkowej wynosi 20 tys. zł. W przypadku diagnozy cukrzycy oraz wystąpienia jej powikłań oferujemy klientowi do 200% sumy ubezpieczenia. Natomiast w przypadku wystąpienia dwóch lub więcej powikłań cukrzycy – do 100% sumy.

Anna Kwiatkowska
menedżer ds. produktów grupowych i oferty benefitowej
Obszar Klienta Korporacyjnego
Nationale-Nederlanden