Czy warto zadbać o ubezpieczenie szpitalne?

0
1107

Na rynku ubezpieczeń pojawiła się niedawno nowa oferta LUX MED Ubezpieczenia. Ubezpieczenie Pełna Opieka to usługa zapewniająca pacjentom kompleksową opiekę szpitalną.

Obejmuje ona całościową koordynację procesu: od zgłoszenia, poprzez diagnozę, zabieg, po opiekę poszpitalną i dalszą profilaktykę. To odpowiedź na zapotrzebowanie pacjentów, którzy chcą mieć możliwość skorzystania z profesjonalnej opieki w przypadku skierowania na leczenie szpitalne, ciąży i planowanego porodu, jak również nagłego pogorszenia stanu zdrowia.

Jak skorzystać z ubezpieczenia? Jaki jest jego zakres? Przedstawiamy odpowiedzi na najczęstsze pytania, jakie zadają agenci i ich klienci.

Agenci ubezpieczeniowi, zanim polecą swoim klientom konkretny produkt, muszą go dokładnie poznać i zrozumieć. W przypadku nowej oferty, która po raz pierwszy pojawia się na rynku, pytania i wątpliwości są jak najbardziej naturalne i zrozumiałe. Grupa LUX MED zebrała więc najczęstsze pytania, jakie padały ze strony agentów w stosunku do nowej oferty Ubezpieczenia Szpitalne LUX MED Pełna Opieka.

Do tej pory LUX MED kojarzył się z opieką ambulatoryjną, leczeniem w przychodniach. Pojawiają się zatem pytania o szpitale: czy są to własne placówki LUX MED, ile ich jest i w jaki sposób realizowane są w nich świadczenia.

Gdzie i w jaki sposób pacjent może podjąć leczenie?

W tym momencie mamy aż 14 własnych szpitali – z naszym wyposażeniem i sprzętem medycznym, w których pracuje zatrudniony w LUX MED personel. Dodatkowo, pacjenci mogą leczyć się także w szpitalach, w których zakontraktowaliśmy usługi. Łącznie mamy już ponad 50 placówek. Wszystkie z nich spełniają nasze najwyższe standardy.

Jaki jest zakres ubezpieczenia?

Pełna Opieka jest pierwszym ubezpieczeniem szpitalnym w formule all risk, więc leczymy wszystko, co nie jest objęte wyłączeniami. Wyłączenia są opisane w OWU i dotyczą przede wszystkim procedur gwarantowanych nam ustawowo, a więc na przykład ratowania życia.

Ważne jest, że zamiast wypłaty pieniędzy w przypadku choroby, pobytu w szpitalu, operacji czy rehabilitacji po zabiegu po prostu gwarantujemy leczenie i niezbędną opiekę. Leczymy w zakresie dziesięciu specjalizacji, a świadczenia pokrywają ok. 80% najczęściej występujących schorzeń.

Jaka jest suma ubezpieczenia i wysokość składek?

Nie ma sumy ubezpieczenia, a składka zależy tylko od wieku ubezpieczonego. W związku z tym, że w ramach likwidacji szkody dajemy leczenie, a nie wypłatę pieniędzy, nie ma tu różnicowania wysokości odszkodowania. Średnia wysokość składki to koszt wizyty u fryzjera czy zatankowania samochodu.

Jak skorzystać z ubezpieczenia szpitalnego?

Pierwszym kontaktem dla pacjenta jest koordynator opieki szpitalnej, do którego należy się zgłosić w momencie otrzymania skierowania na leczenie szpitalne, diagnostykę, zabieg czy operację.

Po rozpoznaniu koordynator wskaże pacjentowi szpitale do wyboru, w których może zostać przeprowadzone leczenie. Koordynator umówi również pacjentowi badania i wizyty kwalifikujące do operacji.

W kolejnym kroku pacjent zjawia się w wybranym szpitalu. Po zabiegu zostaje w szpitalu tyle czasu, ile jest konieczne z medycznego punktu widzenia.

Po wyjściu ze szpitala z pacjentem kontaktuje się koordynator, aby sprawdzić, jak przebiega rekonwalescencja.  


ZDANIEM AGENTA

Marcin Grabowski

Na rynku brakowało produktu zapewniającego pełną opiekę szpitalną. Nie było możliwości prywatnego leczenia szpitalnego w ramach abonamentu, ponieważ wszystkie oferowane na rynku pakiety zdrowotne kończą swój zakres odpowiedzialności w momencie, gdy pacjent otrzymuje skierowanie do szpitala. Dlatego ubezpieczenie Pełna Opieka jest idealnym uzupełnieniem pakietów zdrowotnych.

Przede wszystkim istotna jest jakość i czas działania – pacjent otrzyma maksymalnie w ciągu trzech dni pełen harmonogram leczenia i gwarancję wykonania każdego zabiegu w ciągu 30 dni. Produkt nie ma sumy ubezpieczenia, dlatego nie ma żadnego ograniczenia.

Obecne tempo życia nie sprzyja pamiętaniu o swoim zdrowiu, jednak LUX MED o tym przypomni, zapewniając profilaktyczny przegląd naszego zdrowia minimum raz na dwa lata. Co więcej, w przypadku nieszczęśliwego wypadku wystarczy zadzwonić do koordynatora opieki szpitalnej, który zajmie się wszystkimi niezbędnymi formalnościami.

Marcin Grabowski, agent ubezpieczeniowy z AbonaMED