O ubezpieczeniach zdrowotnych na XIX Forum Rynku Zdrowia

0
547

16–17 października w hotelu Sheraton Grand Warsaw odbędzie się XIX edycja Forum Rynku Zdrowia. Tegoroczna odsłona przebiegać będzie pod hasłem „Road mapa dla zdrowia na kolejne lata“. Podczas Forum podsumowane zostaną dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie ochrony zdrowia. Dojdzie też do wspólnego wypracowania kierunków rozwoju na nadchodzące lata.

Agenda tegorocznego Forum skupia się wokół najistotniejszych obecnie kwestii, takich jak: innowacje w opiece zdrowotnej, wyzwania demograficzne, rola technologii w medycynie czy perspektywy finansowania ochrony zdrowia.

– Dziewiętnasta edycja Forum to wyjątkowa okazja do przemyślenia kierunków, w których zmierza polska ochrona zdrowia. Nasze wydarzenie stawia na rzetelne i merytoryczne rozmowy, a także na współpracę ponad podziałami politycznymi. Wierzymy, że tylko w taki sposób możemy tworzyć realne rekomendacje dla przyszłości sektora – mówi Paulina Gumowska, redaktorka naczelna portalu i magazynu „Rynek Zdrowia“.

XIX Forum Rynku Zdrowia to pięć obszarów tematycznych. Pierwszy z nich – Rekomendacje: Finanse i Zarządzanie – skupi się na analizie finansowania i zarządzania w sektorze ochrony zdrowia. Eksperci, którzy wezmą udział w tematycznych sesjach, omówią bieżące wyzwania, innowacje i strategie związane z efektywnym zarządzaniem placówkami medycznymi oraz finansowaniem systemu opieki zdrowotnej. Poruszą także istotne ustawy i polityki, które wpływają na finanse i funkcjonowanie tego sektora. Wśród omawianych zagadnień znajdą się też kwestie związane z ubezpieczeniami zdrowotnymi. Uczestnicy debaty postarają się odpowiedzieć na pytania o potencjał prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych oraz czy jest to dobre źródło finansowania opieki zdrowotnej w Polsce.

W ramach ścieżki Rekomendacje: Innowacje/ e-Zdrowie uczestnicy skupią się głównie na innowacjach w dziedzinie opieki zdrowotnej, ze szczególnym naciskiem na e-zdrowie. Paneliści omówią technologie, narzędzia i strategie związane z cyfrową transformacją służby zdrowia, a pozostałe tematy obejmą m.in. sztuczną inteligencję, telemedycynę, cyberbezpieczeństwo, robotykę medyczną oraz wyzwania i potencjał e-zdrowia.

Kolejna ścieżka to Rekomendacje: Dostępność do Leczenia Konkretnych Problemów Zdrowotnych. Eksperci biorący udział w związanych z nią sesjach przeanalizują wyzwania dotyczące dostępu do opieki w takich obszarach, jak szczepienia, kardiologia, onkologia, choroby rzadkie, starzenie się społeczeństwa, choroby cywilizacyjne oraz inne ważne zagadnienia zdrowotne.

Rekomendacje: Medycy w Publicznej Debacie to ścieżka, która skoncentruje się na roli i potrzebach kadry medycznej w kontekście publicznej debaty oraz kształtowania przyszłości sektora zdrowia. Omówione zostaną m.in. specjalizacje lekarskie, zmiany w kształceniu medycznym, wyzwania związane z rekrutacją oraz rola lekarzy i innych specjalistów w społecznej dyskusji na temat zdrowia.

Ścieżka tematyczna Rekomendacje: Przemysł Farmaceutyczny przeanalizuje kwestie związane z polityką lekową, jakością leków, lekami biologicznymi i biorównoważnością. Dyskutanci pochylą się także nad aspektami bezpieczeństwa lekowego oraz regulacjami dotyczącymi przemysłu farmaceutycznego.

Istotnym akcentem będzie też Zdrowotny Hyde Park, czyli interaktywna platforma dla uczestników, umożliwiającą swobodną wymianę poglądów, debatowanie i rozmowy. Obejmie ona wszystkie dziedziny związane z opieką zdrowotną, zapewniając uczestnikom możliwość uczestnictwa w dyskusjach.

Pełna agenda wydarzenia dostępna jest tutaj.

(AM, źródło: Imago Public Relations)