Alior Bank i PZU szukają startupów specjalizujących się w human-mobile interactions

0
550

Alior Bank razem z PZU rozpoczyna nabór do kolejnej edycji programu akceleracyjnego RBL_START. Tym razem akcelerator wyłoni startupy z najciekawszymi rozwiązaniami z obszaru human-mobile interactions.

RBL_START to akceleracyjny program Alior Banku działający głównie w obszarze fintech już od 5 lat. Zajmuje się scoutingiem innowacyjnych projektów oraz mentoringiem dla młodych firm.

– Program RBL_START traktujemy w naszej organizacji jako szczególne wydarzenie, rodzaj festiwalu innowacji, w którym szeroki zespół ekspertów z różnych dziedzin wciela się w rolę etatowych doradców młodych firm, które mają do zaoferowania nowoczesne rozwiązania. W tym roku zachęcamy do zgłaszania startupy, które przedstawią pomysły na rozwój interakcji banku z klientem, szczególnie w warstwie  cyfrowej. Te wyzwania są świadomie obszerne, liczymy na zgłoszenia, które otworzą dla nas nowe, w tym eksperymentalne płaszczyzny działania. Wybrane firmy będą uczestniczyć w 10-tygodniowym programie akceleracyjnym, podczas którego wraz z mentorami będą dopracowywać produkt i model działania. Od startupów oczekujemy rozwiązań na poziomie minimum MVP  –  mówi Paweł Franczyk, dyrektor zarządzający Pionem Cyfrowych Kanałów Sprzedaży Alior Banku.

W tym roku kandydaci muszą przedstawić pomysł na realizację sześciu wyzwań:

  • poprawa doświadczeń użytkownika aplikacji mobilnej,
  • zwiększenie zaangażowania klienta indywidualnego,
  • sprzedaż kontekstowa i real-time marketing,
  • analiza większej liczby danych o klientach i ich zachowaniu,
  • nowe metody dotarcia do klienta,
  • inkluzywność i dostępność – bank, który nikogo nie wyklucza.

– PZU jest aktywnym uczestnikiem środowiska startupów w Polsce i  na świecie. Regularnie wprowadzamy najlepsze rozwiązania fintech i insurtech w naszej organizacji. Program RBL_START konsekwentnie, od blisko pięciu lat, wspiera nas w poszukiwaniach. Dzięki temu akceleratorowi mieliśmy okazję poznać wiele inspirujących rozwiązań i nawiązać współpracę z wartościowymi startupami. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, pięciu mentorów PZU spotka się z wytypowanymi startupami oraz oceni ich rozwiązania. W przypadku zainteresowania istnieje szansa na jego przetestowanie w PZU – mówi Marcin Kurczab, dyrektor ds. Innowacji PZU.

Alior Bank planuje wyłonić dwóch zwycięzców programu. Nagroda główna dla finalisty wynosi 10 tys. euro. Program oferuje także możliwość nawiązania stałej współpracy z Alior Bankiem lub partnerami programu: PZU, Mastercard, Microsoft oraz Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu. Nabór kandydatów potrwa do 30 września.

(AM, źródło: PZU)