Allianz Commercial od czerwca również w Polsce

0
762

Zespół ubezpieczeń korporacyjnych w Polsce od początku czerwca działa pod nazwą Allianz Commercial, która od zeszłego roku stopniowo wprowadzana jest w grupie Allianz na całym świecie.

Celem wprowadzenia nazwy Allianz Commercial dla ubezpieczeń korporacyjnych jest prezentowanie się jako jedna linia biznesu, ze spójną ofertą dla różnych grup klientów korporacyjnych. W krajach, w których dotychczas działały zarówno jednostki Allianz Global Corporate & Specialty, jak i lokalne zespoły ubezpieczeń korporacyjnych, zmiana oznacza ich integrację. W pozostałych krajach – w tym w Polsce – pod nazwą handlową Allianz Commercial funkcjonują dotychczasowe zespoły ubezpieczeń korporacyjnych.

Naszym celem jest odbudowa i zwiększanie pozycji na rynku ubezpieczeń korporacyjnych w Polsce. W tym celu wykorzystujemy i łączymy kompleksową ofertę i ekspertyzę grupy Allianz oraz szczegółową znajomość polskiego rynku – mówi Marcin Kulawik, prezes Allianz Polska.

Jako Allianz Commercial lepiej komunikujemy nasz globalny zasięg i potencjał. Mamy spójną ofertę dla każdego segmentu klienta korporacyjnego. Ogromną rolę odgrywają lokalne kompetencje i wiedza o potrzebach polskich klientów i brokerów. Nasz zespół odpowiada kompleksowo za underwriting i sprzedaż ubezpieczeń korporacyjnych i relacje z brokerami – mówi Katarzyna Laurenza, dyrektorka zarządzająca Allianz Commercial w Polsce.

Oferta Allianz Commercial w Polsce obejmuje przede wszystkim ubezpieczenia mienia przedsiębiorstw, utraty zysku, odpowiedzialności cywilnej (w tym D&O), ubezpieczenia ryzyk finansowych, mienia w transporcie oraz flot.

Wprowadzenie nazwy Allianz Commercial nie oznacza formalnych zmian w strukturze – zespół ubezpieczeń korporacyjnych pozostaje częścią TUiR Allianz Polska S.A.

(KS, źródło: Allianz)