Allianz zapowiada zmiany w zarządach polskich spółek ubezpieczeniowych

0
1821

Od nowego roku zarząd towarzystw ubezpieczeń Allianz Polska będzie pracować w zmienionym składzie. Z końcem grudnia z władz ubezpieczyciela odejdzie Grzegorz Krawiec, którego zastąpi Vojtech Pivny. Do zarządu wejdzie również Martin Klecha.

Grzegorz Krawiec, który pracował dziesięć lat na różnych stanowiskach w obszarze finansowym, a od 2018 roku sprawował funkcję członka zarządu, zdecydował się odejść z Allianz. Odpowiedzialność za Pion Finansowy przejmie Vojtech Pivny, który ma zostać powołany do zarządu.

Vojtech Pivny jest związany z Allianz od ponad dwunastu lat. W latach 2008–2014 pracował dla Allianz w Czechach. W latach 2014–2016 pracował w Allianz SE w zespole ds. ryzyka grupy. Obecnie w Allianz Benelux jest regionalnym dyrektorem ds. ryzyka i zarządzania aktywami, gdzie odpowiada również za funkcje aktuarialne.

Na stanowisko członka zarządu zostanie powołany również Martin Klecha, który przejmie odpowiedzialność za kierowanie Pionem Sprzedaży. Martin Klecha dołączył do Allianz w 2017 r. jako dyrektor Sprzedaży Brokerskiej i Kanałów Zewnętrznych w regionalnym zespole sprzedaży w Europie Środkowej i Wschodniej. W ostatnich latach znacząco przyczynił się do realizacji kilku transakcji fuzji i przejęć, a także do rozwoju nowych rozwiązań cyfrowych dla klientów i dystrybutorów. Zanim dołączył do Allianz, przez ponad dziewięć lat pracował dla Marsh & McLennan na różnych stanowiskach w dziale sprzedaży, pośrednictwa i rozwoju biznesu.

Wejście w życie obu nominacji planowane jest na 1 stycznia 2021 r.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl