Anna Naumienko i Michał Gontar w zarządzie Bacca

0
1208

Od września Cezary Świerszcz i Piotr Kujawa – pomysłodawcy Bacca, pierwszego polskiego insurtechu – przechodzą do struktur właścicielskich spółki. Nowym prezesem został Michał Gontar, który wcześniej pełnił m.in. obowiązki przewodniczącego rady nadzorczej firmy. Do zarządu Bacca weszła również Anna Naumienko, odpowiedzialna w niej do tej pory za rozwój TubaPay.

Bacca tłumaczy, że ruchy personalne są efektem dynamicznego rozwoju spółki, który wymaga rozwiązań pozwalających na lepsze dostosowanie do zmieniających się potrzeb rynku.

– Razem z Piotrem postanowiliśmy skupić się na doradztwie strategicznym i przejść do struktur właścicielskich spółki. Bacca to innowacje łączące świat ubezpieczeń, finansów i nowoczesnych technologii. Jej intensywny rozwój wymaga z jednej strony koncentracji na przygotowaniu i rozwijaniu nieszablonowej oferty i kreatywnych rozwiązań, jak np. TubaPay, a z drugiej codziennego sprawnego zarządzania operacyjnego, które pochłania coraz więcej czasu – powiedział Cezary Świerszcz, nowy członek rady nadzorczej Bacca.

Bacca od lat zajmuje się płatnościami na rynku ubezpieczeń. Wprowadziła pierwsze w Polsce bezgotówkowe płatności ratalne, a następnie cykliczne płatności z kart płatniczych. Obecnie rozwija usługę TubaPay, opartą na zintegrowanym terminalu płatniczym, który umożliwia bezgotówkowe rozliczenia między zakładem ubezpieczeń a agentem oraz płatność kartą za polisę.

– Dzięki wkładowi pracy i zaangażowaniu Czarka i Piotra spółka osiągnęła do dziś bardzo wiele i stworzyła solidny fundament pod dalszy rozwój. Dotyczy to zarówno finansowania składek ubezpieczeniowych, jak i usług płatniczych w ramach TubaPay. Bacca ma dziś bardzo dobrą pozycję rynkową i wypracowała narzędzia, które umożliwią znaczne zwiększenie skali działalności, dlatego wskazany jest nowy podział obowiązków – powiedział Michał Gontar, nowy prezes Bacca.

Notki biograficzne:

Michał Gontar posiada wieloletnie doświadczenie w bankowości inwestycyjnej (ABN AMRO i Schroders) oraz rynku private equity (AIG Capital Management). Jest zaangażowany w rozwój Bacca od początku działalności z poziomu rady nadzorczej, pozyskując finansowanie i uczestnicząc w tworzeniu koncepcji rozwojowych spółki.

Michał Gontar

Anna Naumienko jest związana z branżą finansową od 15 lat. W Bacca pracuje od trzech lat, gdzie dotychczas zajmowała się zarządzaniem projektami, w tym flagowym wdrożeniem usługi TubaPay. Wcześniej przez ponad siedem lat pracowała w Biurze Strategii i Zarządzania IT Grupy PZU, gdzie kierowała obszarem sourcingu i zarządzania dostawcami IT oraz zajmowała się optymalizacją procesów IT. Pierwsze doświadczenia zdobywała w międzynarodowej firmie konsultingowej EY w projektach z obszaru IT, głównie dla branży finansowej i sektora publicznego. Ukończyła matematykę na Politechnice Śląskiej.

(AM, źródło: Bacca)