Asistomat. Doceniany przez agentów, bezpieczny dla towarzystw

0
508

Asistomat uruchomiony w lutym 2019 r. system do sprzedaży polis ubezpieczeniowych to unikalne na skalę rynku narzędzie dostępne dla agentów ubezpieczeniowych. Opracowany przez zespół programistów multiagencji Asist, stale rozwijany zgodnie z sugestiami współpracujących agentów, nie tylko znacząco przyspiesza pracę podczas ofertowania i sprzedaży polis ubezpieczeniowych, ale także wspiera realizację właściwej ścieżki sprzedaży.

Asistomat to narzędzie zrealizowane zgodnie z wytycznymi towarzystw ubezpieczeniowych. Intuicyjność podczas wypełniania danych, już od pierwszej przeprowadzonej kalkulacji, stwarza wrażenie długiego obcowania z programem i dobrej jego znajomości. Agent ubezpieczeniowy czuje się bardzo pewnie i bezpiecznie, oferując polisy z systemu.

Jednocześnie klient jest świadomy przekazywanych danych czy udzielanych odpowiedzi, a co za tym idzie, cena polisy jest zgodna w 100% z tą, którą wskazałby system towarzystwa. Daje to klientowi pewność, że podczas weryfikacji danych – czy to podczas rutynowej kontroli, czy w momencie zgłoszenia szkody – dane na polisie i te rzeczywiste będą zgodne oraz że nie otrzyma wezwania do dopłaty wynikającej z takiej różnicy bądź, co gorsze, odmowy wypłaty odszkodowania.

W przypadku procedur, właściwej ścieżki sprzedaży, konstrukcja Asistomatu niejako wymusza ich właściwą realizację. Każde z towarzystw ubezpieczeniowych posiada dokument mówiący o tym, jak powinien wyglądać proces sprzedaży polisy ubezpieczeniowej, jakie dokumenty okazać oraz w jakiej kolejności. Swoje wymogi dołożyły RODO i IDD. Nasz autorski system zbiera te wszystkie wymogi w jednym miejscu i działa jako swoisty kreator polisy.

Okazanie pełnomocnictw i upoważnień, dokumentu informacyjnego o agencie, analiza potrzeb klienta, zebranie zgód na przetwarzanie danych, w końcu samych danych i oświadczeń klienta, przekazanie o.w.u. i kart produktów – wszystko to zaszyte jest na ścieżce Asistomatu i gwarantuje poprawny przebieg procesu sprzedażowego. Dlaczego to tak ważne? Ponieważ podobnie jak dbałość o jakość danych daje pewność zgodności z przepisami, daje gwarancję rozliczalności.

Chcesz korzystać ze sprawdzonego, bezpłatnego systemu do sprzedaży polis, przeznaczonego dla agentów ubezpieczeniowych?

Chcesz szybciej obsługiwać klientów i rozwijać swój biznes z dużym, solidnym partnerem?

Napisz wiadomość na adres wspolpraca@asist.pl


OPINIE AGENTÓW

Z myślą o agentach

Uważam, że Asistomat to świetne narzędzie. Choć początkowo byłem negatywnie nastawiony, teraz wiem, że zupełnie niepotrzebnie. Jestem z niego bardzo zadowolony, widać, że został przygotowany z myślą o nas – agentach, jest bardzo intuicyjny i szybki, co zdecydowanie pomaga w pracy, a jego przejrzysta forma jest rewelacyjna.

Oskar Pasternak
AHU Oskar Pasternak, Kalisz

Oskar Pasternak.

Asistomat? Pierwsza myśl? Porównywarka

Pierwsze, co zrobiłem po otrzymaniu dostępu do Asistomatu? Przetestowałem! Kilkanaście kalkulacji – wszystko po to, aby sprawdzić, czy rzeczywiście składki z Asistomatu wychodzą takie same jak w kalkulatorach TU – już taki jestem.

Łukasz Langa

Efekt? Są! I to nie jest zwykła porównywarka – zoptymalizowany proces przeprowadzenia kalkulacji w Asistomacie pozwala przeprowadzić APK, zeskanować kod AZTEC z dowodu rejestracyjnego, wprowadzić pozostałe dane i otrzymać wyniki w około minutę. Wszystkie polisy wystawione w Asistomacie zapisują się, tworząc bazę danych przypisaną do mnie. Baza przypomina mi o przygotowaniu wznowienia dla moich klientów.

Nie bez znaczenia na pewno jest też świadomość, że Asistomat jest narzędziem, które ciągle jest rozbudowywane, optymalizowane zgodnie z sugestiami agentów, którzy na nim pracują.

To dzięki Asistomatowi optymalizuję swoją pracę, dzięki czemu mam czas na ciągły rozwój.

Łukasz Langa
Langa Ubezpieczenia, Brodnica


Potężne narzędzie

Asistomat to potężne narzędzie, bez którego nie wyobrażam sobie pracy. System porównuje ceny polis większości TU. Rezultat takiego porównania często bywa zaskakujący. Pozwala na porównanie nie tylko cen polisy, ale i ewentualnych pakietów. Poszczególne oferty w łatwy sposób można modyfikować – zarówno w Asistomacie, jak i w kalkulatorach TU.

Raz wprowadzone do Asistomatu dane zostają w nim. Ma to znaczenie dla propozycji odnowieniowych. Wystarczy zmienić datę startu polisy, przebieg i nowa oferta gotowa.

Porównanie Asistomatu z podobnymi produktami innych firm wypada zdecydowanie na korzyść tego pierwszego.

Tomasz Siwiński

Asistomat pozwala na szybkie przygotowanie najlepszej oferty ubezpieczeniowej, przedstawienie kompleksowej propozycji klientowi, łatwe zmodyfikowanie całej oferty (dodatkowe składniki polisy, zmiana schematu płatności itp.).

Tomek Siwiński
GALEON, Pruszków