Autokonto zmienia model biznesowy

0
425

Spółka Autokonto została wykreślona z rejestru małych instytucji płatniczych, gdyż chce zmienić model biznesowy. W jej ofercie znajdowały się także usługi ubezpieczenia – podał cashless.pl.

Jakub Kizielewicz, szef Autokonta, przekazał serwisowi, że decyzja o wykreśleniu z listy małych instytucji płatniczych była efektem zmiany modelu biznesu, w ramach którego status MIP był „nadmiarowy”.

Autokonto to aplikacja z szeroką funkcjonalnością zawierającą możliwość płatności za parkingi i autostrady, ubezpieczenie samochodu i likwidację szkody ubezpieczeniowej, zakup opon, serwisowanie pojazdu, a także jego finansowanie i sprzedaż. W listopadzie ubiegłego roku aplikacja nawiązała współpracę z Asist w zakresie sprzedaży usług ubezpieczeniowych. W jej ramach multiagencja przedstawiała klientom Autokonto polisy komunikacyjne z oferty m.in. LINK4, MTU24, You Can Drive, Generali, Proamy, Wienera i TUZ Ubezpieczenia. Niedługo później kolejnym partnerem ubezpieczeniowym aplikacji zostało Trasti.

Więcej:

cashless.pl z 21 sierpnia, Ida Krzemińska-Albrycht „Autokonto wykreślone z rejestru MIP. Firma planuje zmianę modelu biznesowego”

(AM, źródło: cashless.pl)