Aviva: Ponad 20 ojców skorzystało z urlopu „tatusiowego”

0
404

Już ponad 20 zatrudnionych w Avivie ojców skorzystało z urlopu tatusiowego. Dodatkowe, 6-tygodniowe urlopy dla ojców po narodzinach dzieci firma wprowadziła z początkiem 2019 r. jako kolejne rozwiązanie pomagające pracownikom łączyć pracę z życiem rodzinnym.

– Krótszy czas pracy i urlop „tatusiowy” to nie jedyne benefity, które mamy dla rodziców. Warto też wspomnieć, że od kilku lat działa u nas Klub Rodzica – przestrzeń z inspirującymi wykładami i warsztatami dla matek i ojców. Dodatkowo co roku w czerwcu organizujemy piknik rodzinny, na który zapraszamy wszystkich pracowników z rodzinami. Atrakcją dla dzieci są także grudniowe Mikołajki – wskazuje Monika Kulińska, People Director Avivy.

Urlop tatusiowy był jednym z benefitów dla rodziców, który firma komunikowała w kampanii employer brandingowej „Tu praca Ci służy” na początku roku. Innym rozwiązaniem, z którego korzystają zarówno matki, jak i ojcowie małych dzieci, jest skrócony o dwie godziny, a przy tym pełnopłatny dzień pracy. Ten benefit firma również wprowadziła na początku roku. Przysługuje on osobom powracającym z urlopów związanych z rodzicielstwem, czyli np. urlopu macierzyńskiego, przez 3 miesiące po powrocie. Aviva w swojej kampanii wspominała też o dużych możliwościach pracy zdalnej czy globalnym planie akcji pracowniczych.

(AM, źródło: Aviva)