Bank Millennium sfinalizował zbycie udziałów Millennium Financial Services na rzecz Europy Ubezpieczenia

0
468

29 marca nastąpiło zamknięcie transakcji sprzedaży udziałów w kapitale zakładowym Millennium Financial Services spółkom Europy Ubezpieczenia. Tym samym bank rozpoczął nowe partnerstwo strategiczne w obszarze ubezpieczeń.

Transakcja polegała na przeniesieniu tytułu prawnego do 80% udziałów w spółce Millennium Financial Services z Banku Millennium na rzecz TUnŻ Europa, które nabyło 72% udziałów spółki, oraz TU Europa, które nabyło 8% udziałów. Nastąpił również transfer środków za udziały na rzecz banku.

– Zawarte z Europą Ubezpieczenia porozumienie zakończone sfinalizowaną dziś transakcją wpisuje się w realizację strategii Banku Millennium na lata 2022–2024, która zakłada m.in. rozwój oferty bancassurance dla klientów detalicznych. Nowe partnerstwo pomoże bankowi w realizacji celów biznesowych, wzmocnieniu pozycji kapitałowej i przyśpieszy rozwój oferty ubezpieczeniowej dla klientów. W wyniku transakcji przez najbliższe 10 lat bank będzie oferować wybrane ubezpieczenia towarzystw Europa na zasadach wyłączności. Zgodnie z planem współpraca zostanie uruchomiona w III kwartale 2023 r. – powiedział João Brás Jorge, prezes zarządu Banku Millennium.

– Jesteśmy ubezpieczycielem skoncentrowanym na partnerstwach, a w strategii zakładamy wyraźne udziały w biznesowo dla nas ważnych obszarach. Bancassurance to jeden z filarów naszej strategii na kolejne lata. Rozszerzenie relacji z Bankiem Millennium na strategiczne, długofalowe partnerstwo stwarza trwały fundament dla powodzenia tych celów i dalszego zyskownego wzrostu naszego biznesu na polskim rynku. To również dobra wiadomość dla klientów banku – zamierzamy wykorzystać 10-letnią perspektywę współpracy, by dalej wzbogacać zakres oferowanej im ochrony życia i majątku – powiedział Artur Maliszewski, prezes zarządu spółek Europy Ubezpieczenia.

Zawarte porozumienia nie wymagają od klientów Millennium żadnych działań.

Więcej na temat transakcji:

(AM, źródło: Millennium)