Beesafe i Compensa wykorzystają sztuczną inteligencję w procesie wyceny

0
776

Należące do Vienna Insurance Group w Polsce spółki Beesafe i Compensa nawiązały współpracę z Akur8. W jej ramach ubezpieczyciele usprawnią swoje procesy wyceny dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

Rozwiązanie Akur8 dla ubezpieczycieli usprawnia procesy wyceny, automatyzując modelowanie ryzyka i popytu z wykorzystaniem autorskiej technologii sztucznej inteligencji. Kluczową korzyścią z zastosowania narzędzia jest lepszy wskaźnik szybkości do dokładności, przy zachowaniu pełnej transparentności i kontroli nad utworzonymi modelami. Akur8 łączy w sobie światy uczenia maszynowego i matematyki ubezpieczeniowej.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy wesprzeć Beesafe i Compensę, podmioty VIG w Polsce, w podjęciu kluczowego kroku w kierunku bardziej wyrafinowanej wyceny ubezpieczeń i wspierać transformację cyfrową w ich branży. Szczególnie cieszy nas możliwość współpracy z Beesafe przy wspieraniu całkowicie cyfrowego produktu i dostarczaniu go do polskich konsumentów w odpowiednim terminie – powiedział Samuel Falmagne, dyrektor generalny Akur8.

– Wspaniale jest wspierać VIG w Polsce w tworzeniu tego nowego przedsięwzięcia i jednocześnie rozszerzać obecność Akur8 w Europie. Polska jest już siódmym europejskim krajem, do którego wchodzimy – powiedział Brune de Linares, dyrektor ds. sprzedaży Akur8.

– Beesafe to w pełni cyfrowe przedsięwzięcie o tożsamości silnie osadzonej w dziedzinie technologii ubezpieczeniowych, z której uruchomienia w bardzo trudnym czasie pandemii jesteśmy niezmiernie dumni. Potwierdzamy w ten sposób zaangażowanie naszego zespołu w dalsze wspieranie transformacji cyfrowej w naszym sektorze dzięki korzystaniu z najlepszych rozwiązań, których symbolem jest Akur8, w strategicznej dziedzinie, jaką jest wycena, szczególnie przy uruchamianiu zupełnie nowego produktu – powiedział Rafał Mosionek, dyrektor generalny Beesafe i członek zarządu Compensy.

(AM, źródło: PAP MediaRoom)