Bezpieczniej na hulajnodze dzięki PZU

0
643

PZU przygotował specjalną ofertę dla miłośników hulajnóg. W skład ubezpieczenia pakietowego pod nazwą PZU Bezpiecznie na Hulajnodze wchodzi ochrona od następstw nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej oraz casco hulajnogi, czyli ubezpieczenie od zniszczenia, uszkodzenia czy kradzieży.

– Jeśli wyrządzi się komuś szkodę, jadąc na hulajnodze, np. potrąci pieszego lub zarysuje auto, straty pokryje PZU. Pakiet przewiduje ochronę nawet wtedy, kiedy wypożyczymy hulajnogę elektryczną u operatora i podczas jazdy ją uszkodzimy. W ramach OC PZU pokryje szkody do 1 tys. zł. Elastyczna polisa ochroną ubezpieczeniową obejmuje również użytkownika, jeśli wypożyczy hulajnogę np. na minuty lub na kilka dni podczas urlopu nad morzem – mówi Paweł Żmudzki, dyrektor ds. Ubezpieczeń Majątkowych PZU.

PZU Bezpiecznie na hulajnodze to pakiet w czterech wariantach do wyboru, z możliwością zawarcia umowy np. na miesiąc czy na rok. Dostępna jest także opcja z automatycznym odnowieniem polisy. W ramach pakietu ubezpieczyciel zapewnia też wsparcie finansowe w sytuacji, w której użytkownik hulajnogi doznał trwałego uszkodzenia ciała. Z NNW zwracane są także koszty leczenia i rehabilitacji. W ramach usług assistance zapewniony jest dowóz rehabilitanta i pielęgniarki do domu poszkodowanego, a także domowa wizyta lekarza.

Natomiast dzięki casco hulajnogi PZU zapłaci za szkody polegające na uszkodzeniu, zniszczeniu lub utracie sprzętu w efekcie wypadku, a także w razie kradzieży, jeśli hulajnoga była zabezpieczona zgodnie z wymaganiami przewidzianymi w umowie, np. przypięta za koło za pomocą linki stalowej czy łańcucha z zamkiem do elementu, który jest związany na stałe z podłożem.

(AM, źródło: PZU)