Blisko połowa nowych „elektryków” w Polsce w portfelu ARC Europe Polska

0
156

Z raportu Samar wynika, że niemal 50% nowych samochodów elektrycznych w Polsce jest pod ochroną assistance ARC Europe Polska (dawniej Starter24). Ponadto zdecydowana większość najpopularniejszych marek „elektryków” sprzedawanych w Europie jest obsługiwanych przez Grupę ARC Europe.

Według raportu Samar za I półrocze 49% nowych samochodów elektrycznych sprzedawanych w Polsce (BEV, PHEV) jest w portfelu ARC Europe Polska. Dla samochodów czysto elektrycznych udział ten wynosi ok. 60%. Również w rankingach najczęściej sprzedawanych modeli samochodów elektrycznych w Europie 70% najpopularniejszych marek jest pod ochroną sieci ARC Europe.

– Cieszy nas duże zainteresowanie i popularność samochodów elektrycznych ofertowanych przez naszych kluczowych klientów. Od wielu lat wspieramy ich w zakresie obsługi posprzedażowej w Europie i w Polsce. Od samego początku jesteśmy też zaangażowani w obsługę segmentu pojazdów EV. Musimy nie tylko dotrzymać kroku naszym klientom, ale też oferować nowe rozwiązania dla kierowcy, obsługi pojazdu oraz w celu zapewnieniu nowej mobilności – komentuje Waldemar Kułagowski, dyrektor sprzedaży ARC Europe Polska.

Grupa ARC Europe od kilku lat wdraża strategię EV i własny ogólnoeuropejski ekosystem assistance dla pojazdów elektrycznych. Jego strategicznymi elementami są: wsparcie e-kierowcy, assistance samochodów EV (naprawa zdalna i na drodze, holowanie, zapewnienie mobilności, a w przyszłości zdalna diagnostyka i zapobieganie awariom), własny system szkoleń i certyfikacji pracowników pomocy drogowej oraz assistance stacji ładowania.

– Mamy jasną wizję i chcemy być liderem zmian na rynku assistance w Polsce z wykorzystaniem nowych technologii, innowacji oraz kompetencji naszej grupy w zakresie elektromobilności – dodaje Waldemar Kułagowski.

(AM, źródło: ARC Europe Polska)