Bolttech: Insurtech kupuje sobie brokera i agencję

0
859

Międzynarodowy insurtech bolttech zakończył proces akwizycji podmiotów z rynku pośrednictwa, firmy brokerskiej i agencji ubezpieczeniowej AVA Insurance Brokers i AVA Insurance Agency z siedzibą w Singapurze. Nabycie AVA ułatwi i usprawni sprzedaż ubezpieczeń na platformie bolttech, łącząc ze sobą ubezpieczycieli, dystrybutorów i klientów.

Akwizycję poprzedzało ukończenie przez bolttech w ubiegłym roku rundy inwestycyjnej serii A, z udziałem inwestorów strategicznych, w wyniku której insurtech uzyskał 247 mln dol. Od założenia w Singapurze w 2020 r. bolttech zaznaczył już swoją obecność na 30 światowych rynkach i dalej realizuje ambitną strategię międzynarodowej ekspansji.

– Singapur od początku jest naszą bazą i trampoliną dla naszej globalnej ekspansji. Będziemy nadal inwestować w Singapur, jako międzynarodowe centrum innowacji, jak również rynek dający nam znaczącą możliwość wzmocnienia doświadczenia ubezpieczeniowego lokalnych klientów i partnerów – powiedział Rob Schimek, CEO bollttech.

(AC, źródło: Asia Insurance Review)