Brokerzy doceniają Ergo Hestię i PZU Życie

0
2071

Po półtorarocznej przerwie związanej z pandemią rozpoczęło się największe spotkanie branży ubezpieczeniowej, czyli Kongres Brokerów. Blisko tysiąc osób zjechało się z całego kraju, żeby spotkać się z partnerami biznesowymi, ale również przyjaciółmi z kancelarii brokerskich, zakładów ubezpieczeń i firm okołorynkowych. – Daliśmy radę! – powiedział w trakcie uroczystego otwarcia Łukasz Zoń, prezes Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych. Kongres odbywa się po raz 23. i tradycyjnie jest okazją do wymiany poglądów i wzmocnienia relacji biznesowych.

Łukasz Zoń

Nowością jest pewien reżim sanitarny, ponieważ wszyscy uczestnicy musieli wylegitymować się paszportem kowidowym. Aż 90% uczestników zrobiło to on-line, za pośrednictwem serwisu przebadani.pl. – Wykazaliśmy się jako branża dojrzałością, odpowiedzialnością, ale również innowacyjnością – podsumował Łukasz Zoń.

W otwarciu, poza liczną reprezentacją brokerów i zakładów ubezpieczeń, wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Finansów oraz Komisji Nadzoru Finansowego. Honorowym gościem był Paweł Borys, prezes PFR, który wygłosił wykład inauguracyjny o wpływie pandemii na gospodarkę.

Wręczono także nagrody Fair Play, będące wyrazem uznania dla wybranych zakładów ubezpieczeń. W tym roku nagrodą za pierwsze miejsce była statuetka orła, która trafiła do PZU Życie, na ręce prezes Małgorzaty Kot, oraz do Ergo Hestii, na ręce prezesa Adama Romana. – Brokerzy to nieustępliwi i dociekliwi partnerzy biznesowi, którzy są też dla nas inspirujący i motywujący – powiedział, odbierając nagrodę, Adam Roman. – Bez ubezpieczeń korporacyjnych nie byłoby Ergo Hestii – dodał.

Otwarcie było również okazją do dwukrotnego odśpiewania „Sto lat!” – z okazji 101. rocznicy powstania TUiR Warta oraz 30. urodzin Ergo Hestii.

Paweł Borys

Paweł Borys w swoim wykładzie zapowiedział mocne odbicie gospodarcze, z pewnymi zagrożeniami w postaci bańki inwestycyjnej związanej z rynkiem nieruchomości.

– Gospodarka rozwija się na piątkę z plusem – podsumował prezes PFR, odnosząc się do prognoz wzrostu PKB w 2021 roku na poziomie 5,5%. Zachęcał również branżę ubezpieczeniową do większego zaangażowania w rynek emerytalny, co jest praktyką na wielu rozwiniętych rynkach, w których to ubezpieczyciele są w czołówce zarządzających aktywami emerytalnymi. Podziękował też za zaangażowanie branży we wdrażanie pracowniczych planów kapitałowych. – Jeszcze trzy lata temu zaledwie 250 tys. odkładało na emeryturę w PPE. Teraz w PPK i PPE jest ponad 3,5 mln osób, a wartość ich aktywów przekroczyła 6,5 mld zł. To duży postęp, chociaż oczywiście bardzo wiele zostało jeszcze do zrobienia – powiedział.

Drugi dzień Kongresu będzie poświęcony m.in. dobrym praktykom w zawodzie brokera, benefitom pracowniczym oraz zagadnieniom klimatycznym.

Aleksandra E. Wysocka

Fair Play – ubezpieczyciele życiowi

  1. PZU Życie
  2. Warta Życie
  3. Unum Życie

Fair Play – ubezpieczyciele majątkowi

  1. Ergo Hestia
  2. TUiR Warta
  3. PZU SA