Certyfikat ESG dla CRIF

0
564

22 marca CRIF Polska dokonał własnej oceny zróżnicowanego rozwoju na platformie Synesgy, wypełniając ankietę z danymi niefinansowymi za rok 2022 i  uzyskał wynik „B” – dobry. Rezultat ten ilustruje poziom zaangażowania firmy w ESG w 3 obszarach: środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego oraz istotności misji i strategii Grupy CRIF w realizacji polityki Europejskiego Zielonego Ładu.

– Ta pierwsza certyfikacja pokazała, z czym będą mierzyć się firmy zainteresowane własną certyfikacją ESG i jakie dane w organizacji należy przygotować, aby ją zrealizować. Sama certyfikacja ESG jest dobrym pierwszym krokiem dla firmy w kierunku poprawy działań związanych z zrównoważonym rozwojem, ponieważ pozwala firmie na zidentyfikowanie mocnych i słabych stron jej działań ESG. Teraz wiemy, jaki jest nasz punkt wyjściowy i rozumiemy proces, a certyfikacja w kolejnym roku będzie na pewno dużo prostsza – podkreśla Piotr Badura, wiceprezes CRIF.

CRIF w Polsce nie podlega regulacjom obligującym firmę do raportowania ESG, jednak jako spółka prowadząca odpowiedzialny biznes firma zebrała dane do audytu na platformie online i tym samym otrzymał dobry wynik. Równocześnie po certyfikacji na platformie Synesgy dostępny jest plan działania, którego wdrożenie pozwoli na podniesienie wyniku certyfikacji w roku kolejnym. 

– Proponowane w tym planie działania są ciekawe i realizowalne bez większych nakładów finansowych. Wybraliśmy głównie te pomysły, które dotyczą obszaru technologii i edukacji, a ich efekty możemy zobaczyć szybko – dodaje Piotr Badura.

Kolejna certyfikacja ESG dla CRIF Polska odbędzie się w marcu 2024 r. 

(AM, źródło: CRIF)