Colonnade Insurance o zaletach ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży

0
426

Wyjazd zagraniczny często wiąże się z dużymi wydatkami. Różne sytuacje mogą jednak wymusić zmianę planów urlopowych – od nagłej choroby przez kradzież dokumentów niezbędnych w podróży po nieoczekiwane zdarzenia rodzinne. Colonnade Insurance przypomina, że w takich przypadkach nieocenione okazuje się ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży.

Tego rodzaju polisa zapewnia ochronę przed stratą środków finansowych w przypadku konieczności zmiany planów. Ubezpieczenie pokrywa wydatki poniesione w związku z rezygnacją z podróży, jej przerwaniem, zmianą rezerwacji czy też dopłatą za pokój jednoosobowy, jeśli współtowarzysz podróży zmuszony jest do rezygnacji z wyjazdu. Dla przykładu, w przypadku nagłego zachorowania tuż przed wyjazdem polisa zrekompensuje koszty anulowania rezerwacji. Analogicznie ochroną objęte są takie sytuacje, jak nieszczęśliwe wypadki czy nagłe zdarzenia losowe, a nawet zaostrzenie chorób przewlekłych.

Kiedy warto wykupić ubezpieczenie od rezygnacji z podróży?

W ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży warto zainwestować, jeśli podróż jest planowana z dużym wyprzedzeniem lub wybierane są wakacje z opcją last minute.

– Niektóre ubezpieczenia obejmują pokrycie kosztów w przypadku rezygnacji z podróży, gdy podróżny musi ją odwołać z powodu nieoczekiwanych problemów zdrowotnych lub rodzinnych, takich jak śmierć w rodzinie, utrata pracy lub inne nagłe sytuacje. Ważne, aby sprawdzić warunki rezygnacji z podróży i upewnić się, jak szeroka jest lista sytuacji objętych ubezpieczeniem. Zakup ubezpieczenia na wypadek rezygnacji z podróży możliwy jest tuż po zakupie biletów, pobytu czy wycieczki, nie ma możliwości zakupu takiego ubezpieczenia chwilę przed rozpoczęciem wakacji – komentuje Anna Wieconkowska, menedżerka produktu polskiego oddziału Colonnade Insurance.

(AM, źródło: Core PR)