Conning wzmocni Generali w zakresie zarządzania aktywami

0
426

Generali sfinalizowało przejęcie Conning Holdings Limited od Cathay Life, spółki zależnej Cathay Financial Holdings. W wyniku transakcji wszystkie udziały CHL zostały wniesione do Generali Investments Holding SpA (GIH) w zamian za nowo wyemitowane. Jednocześnie Cathay Life stała się mniejszościowym akcjonariuszem GIH z udziałem na poziomie 16,75%, ustanawiając długoterminowe partnerstwo z Generali w obszarze zarządzania aktywami.

Transakcja obejmowała zakup Conning, firmy specjalizującej się w ubezpieczeniach i instytucjonalnych instrumentach o stałym dochodzie, oraz jej spółek zależnych: Octagon Credit Investors (kredyty bankowe, CLO i kredyty specjalistyczne), Global Evolution (długi z rynków wschodzących) oraz Pearlmark (nieruchomości dłużne i kapitałowe).

Zgodnie z planem strategicznym Generali „Lifetime Partner 24: Driving Growth” akwizycja usprawni globalną działalność grupy w zakresie zarządzania aktywami poprzez wzmocnienie jej możliwości inwestycyjnych, rozwój działalności na rzecz klientów zewnętrznych oraz rozszerzenie obecności w USA i Azji.

W wyniku transakcji łączna wartość zarządzanych aktywów Generali wzrosła do 887 mld dol. (803 mld euro).

(AM, źródło: Generali)